اطلاعیه ها

اطلاعيه شماره ٥٣

همايون جابري يكي ديگر از كارگران شركت واحد دستگير شد
  
روز سه شنبه ١٨ آبان (١٠ نوامبر) همايون جابري يكي ديگر از اعضاي سنديكاي شركت واحد دستگير شد. همايون جابري كه به همراه همسر غلامرضا غلامحسيني براي كسب اطلاع از وضعيت وي به وزارت اطلاعات رفته بود، همانجا دستگير شد و مامورين اطلاعاتي پس از بازداشت وي، به منزل او رفته و وسايل و از جمله كامپيوترش را با خود بردند. آنها به همسر همايون جابري فشار آورده اند كه اگر همكاري نكند، همايون را براي مدتي نامعلوم در زندان نگاه خواهند داشت. دستگيري همايون جابري بخشي از تعرض گسترده اي است كه جمهوري اسلامي به همه كارگران و بويژه به كارگران واحد و سنديكاي آنها به جريان انداخته است. در واقع حكومت با اين تعرضات و دستگيريها تلاش دارد از فوران اعتراض و خشم كارگران واحد براي گرفتن حقوق خود جلوگيري كند. روز چهارشنبه هفته گذشته ١٢ آبان (٤نوامبر) نيز نيروهاي جمهوري اسلامي به سعيد ترابيان و غلامرضا غلامحسيني حمله بردند، آنها را زير ضرب و شتم قرار دادند و آنها را بازداشت كردند. سپس سعيد ترابيان را با قيد وثيقه آزاد كردند و غلامرضا غلامحسيني همچنان در بازداشت است. اين درحاليست كه منصور اسانلو كه به ٥ سال زندان محكوم شده بود، هم اكنون ٤ سال است در زندان است و حكم زندان او يكسال نيز افزايش يافته است. رضا شهابي عضو هيئت مديره سنديكاي واحد نيز از ٢٢ خرداد امسال تا كنون در بازداشت بسر ميبرد و ابراهیم مددی يكي ديگر از اعضاي هيئت مديره سنديكا به سه سال و نيم زندان محكوم شده است و هم اكنون بيش از دو سال است كه در زندان بسر ميبرد.

علاوه بر كارگران شركت واحد، بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري و فعال دفاع از حقوق كودك از ٢٢ خرداد تا كنون در زندان است و هم اكنون در بند ٣٥٠ اوين بسر ميبرد. همچنين روز دوشنبه ١٧ آبان (٨ نوامبر) نيز دو تن از اعضاي  کمیته هماهنگی در نقده به اسامي صدیق خسروی از اهالی روستای قارنا و ابراهیم اسماعیلی ساکن نقده، در منزل توسط نیروهای لباس شخصی دستگیر شده و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اين دستگيريها، اين تهديدات، اين فشار به كارگران بايد با مقابله و تعرض سراسري كارگران و مردم آزاديخواه پاسخ بگيرد. هم اكنون كمپين براي آزادي كارگران زنداني در جريان است و ما تلاش داريم بيشترين همبستگي جهاني را به حمايت از كارگران زنداني و مبارزات كارگران در ايران جلب كنيم. به اين كمپين بپيونديد. به هر شكل كه ميتوانيد با اين كمپين همكاري كنيد.

كارگران زنداني، همايون جابري، غلامرضا غلامحسيني، منصور اسانلو، ابراهيم مددي، رضا شهابي، بهنام ابراهيم زاده، صديق خسروي، ابراهيم اسماعيلي بايد فورا از زندان آزاد شوند. همه زندانيان سياسي بايد فورا و بدون قيد و شرط آزاد شوند

كمپين براي آزادي كارگران زنداني
شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
١٩ آبان ١٣٨٩- ١٠ نوامبر ٢٠١٠
 
اطلاعيه شماره ٤٩
اطلاعيه مطبوعاتي فدراسيون بين المللي اتحاديه هاي حمل و نقل در اعتراض به ادامه بازداشت رضا شهابي، منصور اسانلو و ابراهيم مددي

فدراسیون بین المللی اتحادیه های حمل و نقل (آي تي اف) طی اطلاعيه اي مطبوعاتي در ٢٩ اكتبر(٧آبان) تاسف خود را نسبت به ادامه بازداشت، رضا شهابي، ابراهيم مددي و منصور اسانلو از اعضاي سنديكاي كارگران شركت واحد اعلام داشت. مسئول بخش زمین ‌ای تی اف‌‌‌ مک اوراتا در این نامه مينويسد: " بی‌ عدالتی ادامه دارد، امید کمی‌ بود که امکان داشت خزانه دار سندیکاي واحد امروز آزاد شود ولی‌ به نظر می‌رسد که درست نبود. وعده تو خالی‌ ای بود همانند آزادی منصور اسانلو."
قبلا نيز در چهل و دومين كنگره آي تي اف در مكزيكو سيتي قطعنامه اي صادر شد كه موضوع محوري آن آزادي منصور اسانلو، ابراهيم مددي، رضا شهابي و همه كارگران زندان در ايران بود.

بنا بر گزارشات منتشر شده هم اكنون رضا شهابي در شرايط سختي زير بازجويي قرار دارد و همچنان در بند انفرادي اوين بسر ميبرد. او از درد گردن، دندان و كمر رنج ميبرد. رضا شهابي در ٢٢ خرداد (۱۱ ژوئن) دستگير و بعد از ٤ ماه زندان براي وي وثيقه ٦٠ ميليون تومانی تعيين  گرديد و به خانواده اش اعلام شد كه روز ١٨ مهر ميتوانند براي تحويل وثيقه و آزادي او اقدام كنند. اما عليرغم اينكه خانواده رضا شهابي اين وثيقه را آماده كردند و عليرغم مراجعات مكرر آنان بعد از چند روز به آنها گفته شد كه قوه قضاييه گفته است كه آزادش نكنند.  بدين ترتيب او  همچنان در بازداشت بسر ميبرد.

منصور اسانلو و ابراهيم مددي هر دو در زندان گوهردشت بسر ميبرند. اين درحاليست كه دادگاه جمهوري اسلامي يكسال به حكم بازداشت منصور اسانلو اضافه كرد. و در مجموع او به ٦ سال زندان محكوم شده است كه هم اكنون ٤ سال است كه در زندان بسر ميبرد. ابراهيم مددي نيز سه سال و نيم حكم زندان دارد كه دو سال است در زندان است. اين كارگران بخاطر مبارزات جانانه كارگران شركت واحد و تلاششان براي ايجاد تشكل سنديكاي واحد و اعتصابات با شكوه آنها در سال ٨٤ بازداشت و زنداني شده اند. علاوه بر سه كارگر شركت واحد بهنام ابراهيم زاده يكي ديگر از فعالين كارگري است كه او نيز از ٢٢ خرداد دستگير شده و هنوز در بازداشت بسر ميبرد. براي وي نيز قرار وثيقه ١٠٠ ميليون تومان تعيين كردند، اما از زندان آزاد نشد و قرار است دوباره وي را محاكمه كنند. رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني تلاش دارد كه صداي كارگران زنداني باشد و با انعكاس آخرين اخبار از وضعيت اين كارگران بيشترين همبستگي كارگري را جلب كند. با اين كمپين همكاري كنيد.
كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني
شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
٨ آبان ١٣٨٩- ٣٠ اكتبر ٢٠١٠

 متن اطلاعيه مطبوعاتي فدراسيون بين المللي اتحاديه هاي حمل و نقل آي تي اف

29 October 2010

ITF deplores continuing imprisonment of Shahabi, Osanloo and Madadi

Commenting on the continuing imprisonment of members of the Vahed Syndicate, ITF Inland Transport Secretary Mac Urata said: “The injustice continues. There had been some hopes that the union’s treasurer, Reza Shahabi, might be released today, but they look like they will come to nothing - just like the regime’s empty promises to release Mansour Osanloo. We invite the Iranian government to prove us wrong and show that they can still do the decent thing and release these innocent workers.”

He continued: “We are reliably informed that Reza Shahabi is being heavily interrogated, despite reported health issues, and being denied legal advice and contact with his deeply worried family. His family have paid 60 million Toman (USD 60,000) in bail, but his release is still nowhere in sight.”

Reza Shahabi was arrested on 12 June this year without any charges being specified by the authorities. In August the ITF’s 42nd Congress in Mexico City unanimously adopted an emergency resolution to demand his and Mansour Osanloo and Ebrahim Madadi’s immediate release.
  
اطلاعيه شماره ٤٨

حكم بازداشت بهنام ابراهیم زاده براي يك ماه ديگر تمديد شد

بنا به گزارش دريافتي بهنام ابراهیم زاده فعال كارگري و فعال دفاع از حقوق كودك هم اكنون در بند عمومي ٣٥٠ اوين در بازداشت بسر ميبرد. او كه بدليل اعتصاب غذا و اعتراض به ادامه بازداشتش دچار خونريزي معده شده و در بهداري زندان بستري بود، اكنون به بند بازگشته است. به بهنام گفته شده است كه يكماه ديگر او را دادگاهي خواهند كرد. بهنام ابراهيم زاده ٢٢ خرداد دستگير شد و اكنون ٤ ماه است كه در بازداشت بسر ميبرد. براي او وثيقه ١٠٠ ميليون توماني تعيين شده بود، اما بعد از مدتي سردواندن اعلام كردند كه وثيقه از شهرستان است و بايد از تهران باشد و سرانجام روشن شد، كه همه اينها بهانه بوده و تصميم به ادامه بازداشت وي گرفته اند. جرم بهنام دفاع از حقوق كارگر، دفاع از حقوق كودك و مبارزه براي يك زندگي انساني است.

بهنام ابراهيم زاده، منصور اسانلو، رضا شهابي، ابراهيم مددي و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
"كمپين براي آزادي كارگران زنداني"

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
٢٤ مهر ١٣٨٩- ١٦ اكتبر ٢٠١٠

اطلاعيه شماره ٤٧
امروز نيز رضا شهابي از زندان آزاد نشد

در اطلاعيه شماره قبل خبر داديم كه طي تماسي كه رضا شهابي با خانواده اش گرفته بود، اطلاع داده بود كه براي او وثيقه ٦٠ ميليون تومانی تعيين شده است و روز يكشنبه ١٨ مهر ميتوانند براي تحويل وثيقه و آزادي وي اقدام كنند. خانواده رضا شهابي در همان روز يكشنبه وثيقه را تحويل داده و به همراه دوستان وي براي استقبال از او به زندان اوين مراجعه كردند. اما جانيان اسلامي او را آزاد نكردند.

اكنون سه روز است كه خانواده رضا شهابی و دوستانش براي پيگيري وضع او و استقبال از وی به اوین مراجعه میکنند و سرانجام امروز به آنها گفته شده كه قوه قضاييه گفته است كه آزادش نكنند. بدين ترتيب او همچنان در بازداشت بسر ميبرد.

رضا شهابي در ٢٢ خرداد دستگير شد. اكنون ٤ ماه است كه در زندان است و از ناراحتي گردن و كمر و گوارشي رنج ميبرد. جرم او شرکت در اعتصابات با شكوه سال ٨٤ كارگران شركت واحد و تلاش آنها براي ايجاد سنديكاي خود است. جرم او مبارزه براي خواستهاي برحق كارگران است. رضا شهابی منصور اسانلو، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده، و همه زندانیان سیاسی باید از زندان آزاد شوند. بايد پرونده هاي تشكيل شده براي رضا شهابي و ديگر فعالين كارگري لغو شود. بايد تهديد و فشار بر روي فعالين كارگري متوقف شود.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
٢١ مهر ١٣٨٩- ١٣ اكتبر ٢٠١٠اطلاعيه شماره ٤٦
بهنام ابراهیم زاده در بند ٣٥٠ اوين زنداني و در بهداري زندان بستري است

بنا به گزارش دريافتي بهنام ابراهیم زاده فعال كارگري و دفاع از حقوق كودك بعد از ٤ ماه بازداشت از روز شنبه ١٧ مهر به بند عمومی ٣٥٠ زندان اوین منتقل شده است. او ٧ مهر بود كه در اعتراض به تداوم بازداشت خود و فشار و شکنجه دايم در زندان دست به اعتصاب غذا زد و بعد از دوازده روز اعتصاب دچار خونريزي معده گرديد. بهنام به درخواست خانواده و دوستدارنش بعد از انتقال به بند عمومي ٣٥٠ به اعتصاب غذای خود پایان داد و هم اکنون در بهداری زندان اوين در وضعيت جسمي بدي بسر ميبرد

عليرغم اينكه براي بهنام وثيقه صد ميليون تعيين شده است، اما جانيان اسلامي به بهانه اينكه وثيقه اي كه خانواده اش آماده كرده اند، از شهرستان است و بايد از تهران باشد، آنها را سردوانده و بهنام را همچنان در اسارت خود نگاهداشته اند.

بهنام زندان است، بخاطر دفاع از حقوق كارگر، بخاطر دفاع از حقوق كودك و بخاطرمبارزاتش براي يك زندگي انساني..

بهنام ابراهيم زاده، منصور اسانلو، رضا شهابي، ابراهيم مددي و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
"كمپين براي آزادي كارگران زنداني"

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
٢١ مهر ١٣٨٩- ١٣ اكتبر ٢٠١٠

اطلاعيه شماره ٤٥
رضا شهابي همچنان در زندان اوين در بازداشت بسر ميبرد


روز ١٧ مهر رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت واحد از زندان اوین به دادسرای انقلاب اسلامي منتقل و برای آزادی وي قرار وثیقه ٦٠ ميليون تومان تعيين شد. او در تماس تلفني با خانواده اش اطلاع داده بود كه روز يكشنبه ١٨ مهر براي تحويل وثيقه تعيين شده و آزادي وي اقدام كنند. روز گذشته به ما گزارش شد که ایشان از زندان آزاد شده اند. اما بدنبال خبر دقيق بعدي و بنا به تکذیبیه سندیکای شرکت واحد، متاسفانه مطلع شديم كه علیرغم تحويل وثيقه تعيين شده و عليرغم اینکه دو روز است خانواده او و همکارانش برای استقبال از ايشان به زندان اوين مراجعه میکنند، اما رضا شهابي هنوز آزاد نشده و همچنان در بازداشت بسر ميبرد.

رضا شهابي در ٢٢ خرداد دستگير شد. جرم او همچون ديگر كارگران زنداني شركت واحد، منصور اسانلو و ابراهيم مددي، تلاش براي ايجاد سنديكاي خود و نيز اعتصابات با شكوه سال ٨٤ اين كارگران براي خواستهاي برحقشان است. رضا شهابی منصور اسانلو، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده، و همه زندانیان سیاسی باید از زندان آزاد شوند. بايد پرونده هاي تشكيل شده براي رضا شهابي و ديگر فعالين كارگري لغو شود. بايد تهديد و فشار بر روي فعالين كارگري متوقف شود.

متن اطلاعیه سندیکای شرکت واحد ضمیمه است.
كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني
شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
٢٠ مهر ١٣٨٩- ١٢ اكتبر ٢٠١٠

ضميمه


سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهطي روز گذشته، اخباري مبني بر آزادي رضا شهابي، عضو هيئت مديره سنديكاي كارگران شركت واحد اتوبوسراني تهران در برخي سايتها منتشر شد، كه بدين وسيله، اين خبر تكذيب مي گردد. بنا به پيگيريهاي انجام شده، رضا شهابي، علارغم توديع وثيقه ٦٠ ميليون توماني، همچنان در زندان اوين بسر مي برد و خانواده و دوستان ايشان، همچنان پيگير پرونده هستند. اخبار تكميلي، از طريق سايت سنديكاي كارگران شركت واحد متعاقبا اعلام خواهد شد.

بديهي است، سنديكاي كارگران شركت واحد اتوبوسراني تهران مسئوليتي در قبال اخبار غير واقعي منتشر شده در خصوص سنديكا ندارد. لطفا اخبار مربوط به سنديكاي كارگران شركت واحد اتوبوسراني تهران را، تنها از طريق سايت سنديكا پيگيري نماييد.

سنديكاي كارگران شركت واحد اتوبوسراني تهران
٢٠ مهر ١٣٨٩اطلاعیه شماره ٤٤

وضعيت جسمی بهنام ابراهيم زاده اضطراري است

در اطلاعيه شماره قبل خبر داديم كه بهنام ابراهيم زاده فعال كارگری و فعال دفاع از حقوق كودك دست به اعتصاب غذا زده است. اكنون دوازده روز است كه او در اعتصاب بسر ميبرد و امروز باخبر شديم كه وي را از بند انفرادی به بند ٣٥٠ اوين، بند عمومی انتقال داده اند و بخاطر اعتصاب غذا دچار خونريزی معده شده است. نياز به اقدامی عاجل است.

بهنام ابراهيم زاده ٤ ماه است در زندان است. براي او صد ميليون وثيقه تعيين شده بود، اما در اين يكماه كه از تعيين وثيقه ميگذرد، عليرغم اينكه خانواده اش اعلام كرده بودند كه وثيقه آماده است، آنها را مرتبا سردوانده و به آنها پاسخي ندادند. تا اينكه در اين هفته بود كه بيشرمانه حرف آخرشان را زده و با گفتن اينكه اين وثيقه از شهرستان است و بايد از تهران باشد، از آزاد كردن بهنام سرباز زدند. در اعتراض به اين سردواندن ها و بلاتكليفي و در اعتراض به فشار و شكنجه دائم در درون زندان بهنام دست به اعتصاب غذا زده است. بايد با تمام قوا برای آزادی بهنام تلاش كنيم.

ما از همه كارگران و مردم ايران و از همه سازمانهای کارگری و نهادها و سازمانهای مدافع حقوق انسان و از همه انسانهاي آزاديخواه در جهان ميخواهيم كه حمايت وسيع خود را از بهنام و خانواده اش اعلام كنند و همه جا خواهان آزادی او شوند. با يك كمپين قدرتمند و حمايت وسيع جهاني است كه ميتوانيم كمك كنيم بهنام ناگزير نشود كه به اعتصاب غذا ادامه دهد. ما در عين حال از بهنام ابراهيم زاده ميخواهيم با اتكا به اين حمايت جهانی به اعتصاب غذای خود خاتمه دهد. لازم به توضیح است که خانواده بهنام از ابتدای اعتصاب غذای بهنام از او خواهش کرده اند که دست به اعتصاب غذا نزند اما بهنام موافقت نکرده است.

بهنام ابراهيم زاده بايد فورا از زندان آزاد شوند. كارگران زنداني منصور اسانلو و ابراهيم مددي و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
"كمپين براي آزادي كارگران زنداني"

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
١٩ مهر ١٣٨٩- ١١ اكتبر ٢٠١٠

اطلاعیه شماره ٤٢

بهنام ابراهيم زاده اعلام كرده است كه تا وقتي وضعيت او روشن نشود و به فشار و شكنجه بر روي او خاتمه داده نشود، به اعتصاب غذاي خود ادامه خواهد داد

روز گذشته ١٢ مهر (٤ اكتبر)، بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري و فعال دفاع از حقوق كودك در تماسي كه با خانواده اش برقرار كرد، از فشار دائم و شكنجه در زندان، خبر داد. بهنام همچنان در اعتصاب غذا بسر ميبرد. مقامات زندان به او فشار آورده اند كه به اعتصابش پايان دهد. اما او اعلام كرده است كه تا وقتي كه به اين شكنجه ها و فشار ها و به وضعيت بلاتكليفش خاتمه داده نشود، به اعتصاب غذاي خود ادامه خواهد داد. براي بهنام وثيقه ١٠٠ ميليون تومان تعيين شده است، خانواده او اين وثيقه را آماده كرده و به مقامات زندان اعلام كرده اند، اما آنها اين وثيقه را تحويل نگرفته و مرتب ميگويند خودمان خبرتان ميكنيم. به خانواده بهنام گفته اند كه در پنجشنبه ١٥ مهر نيز ملاقات نخواهند داشت. بدين ترتيب بهنام ابراهيم زاده سه ماه و ٢٢روز است كه در زندان جمهوري اسلامي بسر ميبرد و در وضعيتي ناروشن و زير فشار قرار دارد. جان او در خطر است . با حمايت وسيع خود كاري كنيم كه اين فشار ها از روي بهنام برداشته شود و هر چه زود تر از زندان آزاد شود.

موسي ابراهيم زاده برادر بهنام، طي نامه اي در ٨ مهر ضمن اعلام كارزاري جهاني براي آزادي بهنام از زندان، از طرف خود و همه خانواده وي همه انسانهاي آزاديخواه را فراخواند تا آنها را حمايت كنند و فشار بياورند تا هر چه زودتر بهنام از زندان آزاد شود. با طومار هاي اعتراضي خود و به هر شكلي كه ميتوانيم وسيعا به اين فراخوان پاسخ دهيم.

بهنام ابراهيم زاده، رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي و همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي بايد فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد شوند. پرونده هاي تشكيل شده براي كارگران زنداني و فعالين سياسي بايد فورا لغو و احضار و تهديد آنان متوقف شود.

با كمپين براي آزادي كارگران زنداني همكاري كنيد.
كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
١٣ مهر ١٣٨٩- ٥ اكتبر ٢٠١٠اطلاعيه شماره ٤١

سمينار ث ژ ت در باره جنبش کارگري ايران
شركت پاسكال دکامپ به نمايندگي از سوي كمپين براي آزادي كارگران زنداني
در ايران در اين سمينار

کنفدراسيون عمومي کارگران فرانسه (ث ژ ت)، در روز دهم سپتامبر سمينار يک روزه اي را به جنبش کارگري ايران و نحوه همبستگي جنبش کارگري فرانسه با کارگران در ايران سازمان داده بود. در اين سمينار، نمايندگاني از فدراسيون هاي صنايع فلز، حمل و نقل، چاپ، نساجي و انرژي ث ژ ت شرکت کرده بودند. همچنين نماينده اي از سنديکاي رنو و نماينده اي از کنفدراسيون جهاني اتحاديه هاي کارگري، در اين نشست حضور داشتند. همچنين جمعي از فعالين کارگري ايراني مقيم فرانسه و نيز تعدادي از فعالين کارگري از کشورهاي انگليس، سوئد، سوئيس، بلژيک و کانادا براي سخنراني به اين سمينار دعوت شده بودند.

اين سمينار در دو بخش در صبح و بعدازظهر برگزار شد. در بخش اول مباحث حول اطلاع رساني در باره موقعيت و وضعيت جنبش کارگري در ايران بود و سخنراني ها عمدتا حول وضعيت جنبش کارگري در ايران، وضعيت تشکل هاي کارگري در ايران، وضعيت زنان در جنبش کارگري و جنبش کارگري در کردستان ، وضعيت کارگران مهاجر در ايران، شوراهاي کارگري در ايران و همچنين گزارشاتي از وضعيت خانه کارگر و شوراهاي اسلامي بعنوان نهادهاي سرکوبگر کارگران ايران انجام گرفت. در بخش دوم نحوه و ضرورت همبستگي با مبارزات کارگران در ايران مورد بحث قرار گرفت.

سمينار با سخنراني ژان ميشل ژوبير، يکي از مسئولين بخش بين المللي ث ژ ت، آغاز شد . وي ضمن خوش آمد گويي به حاضران، اهداف برگزاري سمينار را برشمرد و توضيح داد که ث ژت علاقه مند است که آگاهي بيشتري از مسايل کارگري و اوضاع ايران داشته باشد. او اظهار اميدواري کرد که دعوت شدگان به اين سمينار و رفقاي فعال کارگري ايراني، بتوانند با تشريح اوضاع کارگري ايران و ارائه اطلاعات در اين زمينه، سهم ارزنده اي در اين آگاه بخشي ادا کنند.

از ديگر سخنرانان بخش اول اين سمينار، خانم ماري لادير-فولادي، پژوهشگر مرکز تحقيقات فرانسه، فريد پرتوي از فعالين اتحاد بين المللي در حمايت از کارگران در ايران و عضو اتحاديه کارگران خدمات عمومي کانادا، سهيلا حائري، عضو سنديکاي ث ژت، علي شيرمبارکي، از فعالين اتحاد بين المللي در حمايت از کارگران در ايران، عضو سنديکاي UNIA در سوئيس و نماينده سابق سنديکاي پروژه اي آبادان،و فرهاد شعباني از فعالين جنبش کارگري ايران و سوئد بودند. در اين جلسه همچنين متن سخنراني مريم محسني از فعالين جنبش کارگري ايران، با عنوان "موقعيت زنان کارگر و مردانه بودن جنبش کارگري ايران: چالشها و راهکارها" توسط مينا پرتو به زبان فرانسه خوانده شد. همچنين متن سخنراني بهروز خباز، از فعالين جنبش کارگري ايران، توسط بهروز فراهاني به زبان فرانسه خوانده شد.

همچنين بخشي از سمينار به گراميداشت ياد يدالله خسروشاهي، از رهبران قديمي و يکي از نمايندگان سابق شوراي سراسري کارگران نفت ايران اختصاص داده شده بود. در اين بخش که بعد از استراحت ناهار آغاز شد، ابتدا فيلمي از مراسم خاکسپاري او براي حاضرين نشان داده شد. سپس آزاده خسروشاهي، دختر يدالله خسروشاهي که از طرف ث ژ ت به سمينار دعوت شده بود، طي سخنراني کوتاهي، ياد و فعاليت هاي پدر مبارزش را گرامي داشت. او از تمام کساني که به مبارزات پدرش ارج مي نهند و ياد او را گرامي ميدارند، سپاس گزاري کرد.

در بخش دوم سمينار، فعالين حاضر در نشست، ضمن بيان نظرات و تجارب خود در زمينه همبستگي با کارگران ايران، به ارزيابي مشکلات و نيز فرصت ها و امکاناتي که در اين رابطه وجود دارد، پرداختند. در اين بخش، تعداد زيادي از شرکت کنندگان از جمله ستار رحماني ، مهشيد مجاوريان، عليرضا نوايي، بهزاد کاظمي، فرخنده آشنا، احمد بخردطبع، آذر درخشان، بهروز فراهاني ، مينا پرتو، فرشين کاظمي نيا، و پاسكال دسكامپ صحبت و اظهار نظر كردند.

پاسکال دكامپ فعال كارگري كمونيست و عضو ث ژ ت بعنوان يكي از فراخوان دهنده گان کمپين براي آزادي کارگران زنداني در ايران در اين بخش از سمينار سخنان خود را با اشاره به اين کمپين آغاز كرد و ضمن اشاره به سرکوب گسترده کارگران ايران به ضرورت مبارزه براي آزادي کارگران زنداني تاكيد كرد. او در صحبت هايش تاكيد كرد كه حلقه مهم همبستگي با مبارزات کارگران در ايران بايد از همين جا شروع شود. او گفت كه جمهوري اسلامي بطور سيستماتيک تلاش ميکند رهبران و فعالين کارگراي را سرکوب و دستگير و زنداني کند و ما بايد براي ثبات امنيتي اين فعالين اقدامات جدي بعمل بياوريم. نكته مهم ديگر مورد اشاره پاسكال دكامپ در اين سمينار مسئله اخراج جمهوري اسلامي از سازمان جهاني کار "آي ال او" بود. او در همین رابطه به شرکت خود در کنفرانس اخیر سازمان جهانی کار که بصورت هیاتی از سوی کمیته همبستگی بین المللی کارگری حزب کمونیست کارگری ایران، در آن شرکت داشتند، اشاره کرده و تاکید نمود که جمهوري اسلامي دولتي است که فعالين کارگراي را سرکوب ميکند. زنان را سنگسار ميکند. کودکان را اعدام ميکند و معترضين را دستگير و شکنجه ميدهد. تاكيد كرد كه اين دولت نبايد جايي در سازمان جهاني کار داشته باشد. و اعلام كرد که ث ژ ت بايد قاطعانه از اين مطالبه حمايت کرده و براي سال ۲۰۱۱ يک نيروي فعال و جدي باشد که خواهان اخراج جمهوري اسلامي از سازمان جهاني کار باشد. در خصوص موضوع کمپين براي آزادي کارگران زنداني رهبري ث ژ ت اظهار داشت که به نظر ما نيز اين کمپين مهمي است و بايد از آن حمايت کرد. آنها گفتند که ما با ساير اتحاديه ها نيز تماس گرفته و در خصوص نحوه پيشبردن کمپين آزادي کارگران زنداني و چگونگي دخالت مان هماهنگي هاي لازم را انجام خواهيم داد.

در پايان، ژان فرانسوا کورب و ژان ميشل ژوبير، جمعبندي هاي خود از سمينار را بيان کردند. مشروح صحبت هاي سخنرانان در اين سمينار در گزارش اتحاد بين المللي در حمايت از کارگران در ايران (واحد پاريس) منتشر شده است.

اين سمينار گام مهمی در همبستگي جهاني كارگري با كارگران ايران است كه اتحاديه ث ژ ت مبتكر آن بود.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com


براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html


١٠ مهر ١٣٨٨- ٢ اكتبر ٢٠١٠
اطلاعيه شماره ٤٠
رضا شهابي همچنان در زندان است


رضا شهابی از اعضای هیات مدیره سندیکای شرکت واحد از ٢٢ خرداد تا كنون در بند ٢٠٩ اوين در زندان است

رضا شهابی زمانی كه بخاطر درد شديد گردن در مرخصي درماني بسر ميبرد، دستگير شد و سپس دو ماه بازداشتش را تمديد کردند و ١٩ مهر ماه اين دو ماه نیز سپري ميشود، اما هنوز با وضعي نامعلوم در بازداشت بسر ميبرد و حتي وكيل او در اين مدت عليرغم مراجعه مكرر به زندان اوين موفق به ملاقات با وي و مطالعه پرونده اش نشده است.

رضا شهابي از درد شديد گردن، كمر، دست و نارحتي هاي گوارشي رنج ميبرد و در وضعيت جسمي بدي بسر ميبرد و دو ماه است كه در وضعیتی ناروشن در سلول دو نفره به حال خود رها شده است. وضعيت جسمي و بلاتكليفي رضا شهابي خانواده وي را بشدت نگران كرده است.

رضا شهابي بخاطر مبارزاتش براي داشتن تشكل خود، سنديكاي واحد و اعتصابات با شكوه كارگران شركت واحد در سال ٨٤ در زندان است. همانطور كه منصور اسانلو و ابراهيم مددي به همين جرم هم اكنون در زندان بسر ميبرند.

رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده بايد فورا از زندان آزاد شوند

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
١١ مهر ١٣٨٨- ٣ اكتبر ٢٠١٠

اطلاعيه شماره ٣٩

٤ نفر از اعضاي هيات مديره سنديكاي نيشكر هفت تپه حكم اخراج گرفتند
با مبارزه متحد خود به اين گستاخي رژيم پاسخ دهيم

نهاد موسوم به "هيات حل اختلاف اداره كار شهرستان شوش" حكم اخراج ٤ نفر از اعضاي هيات مديره سنديكاي نيشكر هفته تپه به اسامي فريدون نيكو‌فرد، جليل احمدي، قربان‌عليپور و محمد حيدري مهر را بيشرمانه مورد تاييد قرار داد. اين كارگران از رهبران شناخته شده و محبوب نيشكر هفت تپه هستند كه بخاطر تلاششان براي تشكيل سنديكاي خود و دفاع از خواستهاي كارگران و بخاطر مبارزات جانانه اي كه كارگران نيشكر هفت تپه در اين چند سال عليه دستمزدهاي پرداخت نشده و ديگر خواستهاي برحقشان داشته اند، بارها دستگير و زنداني شده اند و اكنون به همين جرم از كار اخراجشان كرده اند و نهاد "هيئت حل اختلاف" جمهوري اسلامي برايشان پرونده قضايي تشكيل داده است. اين كارگران بايد فورا سر كارشان بازگردند و پرونده هاي قضايي تشكيل شده براي آنان لغو شود. جمهوري اسلامي براي به تعطيل كشاندن سنديكاي نيشكر هفت تپه، كه به قدرت اتحاد و مبارزات كارگران اين كارخانه تشكيل شده و نقش مهمي در متحد كردن صفوف اعتراض كارگران داشته است، همواره تلاش كرده كه رهبران آنرا با احضار و دستگيري و با اخراج از كار و تشكيل پرونده هاي قضايي زير فشار دائم قرار دهد. اين تلاشي براي انتقام از كارگراني است كه مصممانه در مقابل دزديدن جنايتكارانه و آشكار دستمزدهايشان ايستاده اند. در برابر همه اين فشار ها اين تشكل كارگري همچنان به كار خود ادامه داده و بعنوان صداي اعتراض ٥٠٠٠ كارگر در مناسبت هاي مختلف رو به جامعه سخن گفته و در برابر تهديد و فشار و زنداني كردن كارگران صداي اعتراض را بلند كرده است. از سوي ديگر كارگران نيشكر هفت تپه وجود تشكل خود را قدر دانسته و علیرغم تهدید و فشار جمهوری اسلامی با ايجاد صندوق همبستگي در مقاطع مختلف رهبران خود را مورد حمايت و پشتيباني قرار داده اند.

كارگران نيشكر هفت تپه تا همين جا الگوي خوبي از اتحاد و همبستگي بدست داده اند، بايد اين صف متحد را متحد تر كرد. اخراج ٤ كارگر نيشكر هفت تپه بايد با اعتراض وسيع كارگران اين كارخانه و تمام كارگران در همه مراكز كارگري روبرو شود. در متن اوضاع پر التهاب جامعه، جمهوري اسلامي از به ميدان آمدن كارگران آنهم با قدرت اتحاد و تشكلشان بيم دارد. با اين حملات جمهوري اسلامي تشكل كارگران نيشكر هفت تپه و اتحادشان را نشانه رفته است. با اين حملات جمهوري اسلامي كل جنبش كارگري را براي متحد شدن و پيشبرد مبارزات سراسري اش نشانه رفته است. نمونه ديگري از همين دست اخراج ها، اخراج غلامرضا جوادي يکي از كارگران شرکت واحد اتوبوسراني تهران از كار است. جرم غلامرضا جوادي، همچنان كه خود ميگويد، اعتراض به شرايط سخت معيشتي كارگران است. بايد با تمام قدرت از كارگران نيشكر هفت تپه و تشكلشان حمايت كرد. بايد در برابر اين اخراج ها و دستگيري كارگران معترض و زنداني كردن آنها ايستاد. منصور اسانلو، ابراهيم مددي، رضا شهابي، بهنام ابراهيم زاده بايد فورا از زندان آزاد شوند. ما از همه سازمانها ونهادهاي انساندوست در سراسر جهان ميخواهيم كه در مقابل اين تعرض جمهوري اسلامي و فشار بر روي كارگران سنديكاي نيشكر هفت تپه صداي اعتراضشان را بلند كنند. از كمپين براي آزادي كارگران زنداني حمايت كنند و به هر شكل كه ميتوانند براي آزادي كارگران زنداني و براي متوقف شدن فشار بر روي رهبران كارگري و لغو پرونده هاي قضايي آنها تلاش كنند. ما از همه كارگران و نهادهاي انسان دوست ميخواهيم كه از كمپين براي آزادي كارگران زنداني وسيعا حمايت كنيد.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
١٠ مهر ١٣٨٩- ٢ اكتبر ٢٠١٠


اطلاعیه شماره ٣٨

بهنام ابراهيم زاده دست به اعتصاب غذا زده است، جان او در خطر است

بهنام ابراهیم زاده فعال كارگري و فعال دفاع از حقوق كودك از ٢٢ خرداد دستگير و همچنان در بند انفرادي ٢٠٩ در بازداشت بسر ميبرد. براي او وثيقه ١٠٠ ميليون تومان تعيين شده است، اما اكنون يكماه ميگذرد و مرتبا خانواده اش را سر ميدوانند و ميگويند شما برويد خودمان شما را خبر خواهيم كرد و بهنام همچنان در زندان است. بعضا حتي به خانواده وي ملاقات هم نميدهند.

بهنام كه در هنگام دستگير مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از ناحيه قفسه سينه و پا آسيب ديد اكنون از درد شديد پا رنج ميبرد.

همانطور كه در اطلاعيه قبل خبر داديم، بهنام ابراهيم زاده به وثيقه تعيين شده براي خود عتراض كرده و گفته است كه او مرتكب جرمي نشده است كه در قبال چنين وثيقه سنگيني ميخواهند وي را آزاد كنند.

امروز پنجشنبه ٨ مهر ماه خانواده وي با بهنام ملاقات داشتند و مطلع شدند كه او در اعتراض به وضعيت خود و فشارهايي كه بر وي وارد ميشود، از روز گذشته ٧ مهر ماه دست به اعتصاب غذا زده است. اين موضوع موجب نگراني شديد خانواده وي شده است. جان بهنام ابراهيم زاده در خطر است، با تمام قوا براي آزادي وي بكوشيم.

بهنام ابراهيم زاده، رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي و همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي بايد فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد شوند. پرونده هاي تشكيل شده براي كارگران زنداني و فعالين سياسي بايد فورا لغو و احضار و تهديد آنان متوقف شود.

با كمپين براي آزادي كارگران زنداني همكاري كنيد.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html


٨ مهر ١٣٨٩- ٣٠ سپتامبر ٢٠١٠
اطلاعیه شماره ٣٧اطلاعيه شماره ٣٦

بهنام ابراهيم زاده از ٢٢ خرداد تا كنون در زندان است

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و فعال دفاع از حقوق کودک از ٢٢ خرداد تا كنون در زندان جمهوري اسلامي و در بندي انفرادي بسر ميبرد. بهنام بدليل ضرب و شتمي كه در هنگام دستگيري بر وي وارد شد، از ناحيه قفسه سينه و پا بشدت آسيب ديد و در آخرين تماس تلفني خود با خانواده اطلاع داده است كه از درد پا رنج ميبرد و به درد او هيچ رسيدگي اي نميشود.

در تاريخ ٨ شهريور بود كه بهنام به خانواده اش خبر داد كه براي وي وثيقه ١٠٠ ميليون تومان تعيين شده است. خانواده وي از آن تاريخ مرتبا به زندان مراجعه كرده و خواهان آزادي وي هستند ولي به آنان جوابي داده نميشود.

بهنام ابراهيم زاده به اين وثيقه اعتراض كرده و گفته است كه او جرمي مرتكب نشده است كه در قبال چنين وثيقه سنگيني ميخواهند وي را آزاد كنند. بدنبال اين شكايت به خانواده وي گفته شده است كه اعتراض بهنام در دست بررسي است و به آنها خبر خواهند داد. اما نزديك به يكماه از تعيين وثيقه براي بهنام ميگذرد و هنوز خبري از آزادي وي نيست و او را همچنان در بند نگاهداشته اند. خانواده بهنام در شهرستان اشنويه بسر ميبرند و هر بار با مشكلات فراواني براي ملاقات عزيز خود به تهران ميروند. با اينحال در پنجشنبه گذشته به آنها ملاقاتي داده نشد.

بهنام ابراهيم زاده، رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي و همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي بايد فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد شوند. پرونده هاي تشكيل شده براي كارگران زنداني و فعالين سياسي بايد فورا لغو و احضار و تهديد آنان متوقف شود.

با كمپين براي آزادي كارگران زنداني همكاري كنيد.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني


شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html

٦ مهر ١٣٨٩- ٢٨ سپتامبر ٢٠١٠صديق كريمي و فواد كيخسروي دو فعال كارگري محبوب و شناخته شده در سنندج دو باره محاكمه شدند

بنا به خبر منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز ٣١ شهریور صدیق کریمی عضو هیات مدیره اين اتحاديه و فواد کیخسروی از اعضای ديگر آن، برای بار دوم در شعبه اول دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی در سنندج مورد محاکمه قرار گرفتند. صدیق کریمی و فواد کیخسروی صبح روز اول مه ٨٩ دستگیر و ٨ روز زندان بودند و بدنبال اين دستگيري این کارگران در رابطه با پرونده اي كه برايشان تشكيل شده بود، در ٢٩ تير امسال به دادگاه احضار و مورد بازجويي قرار گرفتند. در اين دادگاه به بخاطر عضویت در اتحادیه آزاد کارگران ایران، به آنان اتهام اقدام علیه امنیت ملی را وارد كردند.

در ادامه اين فشارها و احضار كردنها، صديق كريمي و فواد كيخسروي روز ٣١ شهريور به اتهام سازماندهی بار دیگر به محاکمه کشیده شدند.

در این جلسه دادگاه که به مدت دو ساعت به طول انجامید، بابايي قاضی حكومت اسلامي، این دو فعال كارگري و شناخته شده در شهر سنندج، اعلام کرد كه طی نامه ای که از طرف اداره اطلاعات به پرونده ضمیمه شده است این اداره اعلام کرده است كه آنها سازمانده تجمع روز جهانی کارگر امسال در شهر سنندج بوده اند و این امر برای اداره اطلاعات محرز است و نیازی به بررسی مجدد ندارد. تهديد و فشار بر روي كارگران يك بخش دايمي سياست جمهوري اسلامي در رابطه با جنبش كارگري و عقب زدن مبارزات كارگران است. دادگاهي كردن صديق كريمي و فواد كيخسروي را بايد وسيعا محكوم كرد.

براي جمهوري اسلامي عضويت در تشكل كارگري، برپايي مراسم اول مه جرم و اقدام عليه امنيت اين جانيان است. در دفاع از حق تشكل، حق اعتصاب، حق برپايي مراسم روز جهاني كارگر، بعنوان پايه اي ترين حقوق خود ، صداي اعتراضمان را عليه چنين احكامي بلند كنيم. كارگران در سنندج كه همواره پيشتاز برپايي مراسم هاي اول مه و برپايي اعتصابات كارگري و مبارزه براي گرفتن حقوق ايام اعتصاب خود و تلاش براي ايجاد تشكلهايشان مبارزات جانانه اي داشته اند، نقش مهمي در پيشاپيش اعتراض براي اين حقوق پايه اي و دفاع از صديق كريمي و فواد كيخسروي دو فعال كارگري شناخته شده و محبوب در اين شهر دارند. محكوم كردن احضار و دادگاهي كردن اين دو فعال كارگري امر همه كارگران است. پرونده هاي قضايي تشكيل شده براي فعالين كارگري بايد لغو و احضار و تهديد آنان فورا متوقف شود. كارگران زنداني، منصور اسانلو، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده، رضا شهابي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.

http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html

١ مهر ١٣٨٩- ٢٣ سپتامبر ٢٠١٠


اطلاعيه شماره ٣٥

گزارشي از تظاهرات به فراخوان ٤ اتحاديه كارگري در نروژ در حمايت
از كارگران زنداني در ايران

در ادامه تلاشهای فعالین کمپين براي آزادي کارگران زنداني و تماس با اتحادیه های کارگری در نروژ، روز جمعه ١٧ سپتامبر به فراخوان ٤ اتحاديه كارگري نروژ، اتحاديه هاي كارگري ترانسپورت، اتحاديه کارگران خدمات، اتحاديه معلمان و اتحاديه کارکنان مدارس تظاهراتي در اعتراض به جنايات جمهوري اسلامي و براي آزادي بي‌ قيد و شرط کارگران زنداني در مقابل سفارت جمهوري اسلامي برپا شد. گزارش صابر رحیمی از فعالین کمپین برای آزادی کارگران زندانی و دبیر کمیته تشکیلات حزب كمونيست كارگري ايران در نروژ از چگونگی برگزاری این تظاهرات ، ضميمه است.

كمپين جهاني در حمايت از كارگران زنداني با تمام قوا برای آزادی کارگران زندانی از زندان تلاش میکند. خود را فعال اين كمپين بدانيد و به هر شكلي كه ميتوانيد با آن همكاري كنيد. منصور اسانلو، ابراهيم مددي، رضا شهابي، بهنام ابراهيم زاده و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني در ايران
شهلا دانشفر 00447779898968
بهرام سروش 00447852 338334
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
٢٧ شهريور ١٣٨٩- ١٨ سپتامبر ٢٠١٠

ضميمه
گزارشی از تظاهرات برای آزادی کارگران زندانی- اسلو ۱۷ سپتامبر
منصور اسانلو، ابراهيم مددي، رضا شهابي و بهنام ابراهيم زاده همچنان در سياه چالهاي جمهوري اسلامي دربندند.

در ادامه کمپين براي آزادي کارگران زنداني، و به دنبال تماس‌هاي سخنگوى کميته همبستگي‌ بين المللي کارگري حزب کمونيست کارگري ايران، مهران خورشيدى ، به فراخوان ٤ اتحاديه كارگري نروژ، اتحاديه هاي كارگري ترانسپورت، ، اتحاديه کارگران خدمات، اتحاديه معلمان و اتحاديه کارکنان مدارس روز جمعه ١٧ سپتامبر، تظاهراتي در اعتراض به جنايات جمهوري اسلامي و براي آزادي بي‌ قيد و شرط کارگران زنداني در مقابل سفارت جمهوري اسلامي برپا شد.

در این تظاهرات که تعداد زیادی از فعالین کارگری و اتحادیه‌ای نروژ از جمله روسای اتحادیه‌های فوق شرکت داشتند، ابتدا جونس لارسن معا ون اول اتحادیه کارگران ترانسپورت که در سازمان دادن این تظاهرات نقش اول را داشت مراسم را افتتاح کرد و طی‌ سخنانی ادامه بازداشت فعالین کارگری ایران را که فقط به جرم فعاليت اتحادیه‌ای و دفاع از حق مسلم کارگران دستگیر شده اند محکوم کرد و رژیم ایران را به خاطر بازداشت و زندانی کردن فعالین کارگری و دیگر مخالفن سیاسی و شکنجه و اعدام رژیمی ضدّ کارگری و ضدّ انسانی‌ خطاب کرد. وی همچنین رژیم ایران را به خاطر زیر پا گذاشتن مقوله نامه‌های سازمان جهانی‌ کار محکوم کرد. در ادامه رئیس اتحادیه معلمان، رئیس اتحادیه خدمات، و رئیس اتحادیه کارکنان مدارس نروژ سخنرانی کردند و هر کدام به نوبهٔ خود رژیم حاکم بر ایران را به خاطر اعمال ضدّ انسانی‌ بر علیه فعالین کارگری از جمله ادامه بازداشت فعالین کارگری در شرایط غیر انسانی‌ و جلوگیری از مداوای آنها و اعدام فعالین سیاسی از جلو اعدام وحشیانه فرزاد کمانگر ا محکوم کرده و خواستار آزادی بی‌ قید و شرط فعالین کارگری و همه زندانیان سیاسی شدند.

آخرین سخنران این تظاهرات ابولقاسم کاردار از حزب کمونیست کارگری ایران بود که خود سالها به جرم مخالفت با رژیم اسلام در سیاه چالهای این رژیم دربند بوده است. ا‌و ابتدا به وضیعت واقعی زندانهای جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت که فعالین کارگری و زندانیا‌ن سیاسی در چه وضیعت غیر انسانی‌ اسیر هستند. کاردار در ادامه به طور مشخص وضیعت چهار فعال کارگری را تشریح کرد و از اتحادیه های کارگری خواست فشار خود را علیه حاکمان ایران برای آزادی این کارگران ادامه دهند. ابولقاسم کاردار در ادامه گوشه هايی از جنایات و بربریت رژیم اسلامی از جمله شکنجه‌های جسمی‌ و روحی زندانیان سیاسی، اعدام زندانیان سیاسی، اعدام کودکان، و اعدامهای وسیع به اصطلاح مجرمین عادی، سنگسار زنان به جرم رابطه خارج از ازدواج، اعدام همجنسگرایان، تحمیل فقر به جامعه و بالاخره پایمال کردن هر نوع آزادی و حقوق انسانی‌ برشمرد و گفت که این رژیم اسلامی نهٔ تنها نماینده مردم ایران نیست بلکه رژیم کشتار و سرکوبگر مردم ایران است. سخنران حزب با اشاره به تظاهراتهای میلیونی مردم ایران که از خرداد پارسال شروع شد خاطرنشان کرد که یک جنبش انقلابی‌ در ایران در جریان است که میرود کلیت حکومت اسلامی را سرنگون کند. وی هر گونه دیالوگ با رژیم ایران به منظور اصلاح این رژیم را پوچ خواند و از اتحادیه های کارگری و مردم آزاده خواست که ضمن ادامه فشار به رژیم حاکم بر ایران باید از دولت خود بخواهند که همچون رژیم آپارتایدآفریقای جنوبی رژیم ایران را ایزوله کرده و روابط دیپلماتیک خود را با این جنایتکاران قطع کنند، نمایندگان این رژیم را از سازمانهای جهانی‌ از جمله از سازمان جهانی‌ کار اخراج نمایند. این سخنان با کف زدن مورد استقبال تظاهرکنندگان قرار گرفت.

در این تظاهرات فعالین کمیته همبستگی‌ بین‌المللی کارگری حزب کمونیست کارگری با در دست داشتن پوسترهای کارگران زندانی و سکینه محمدی آشتیانی به عنوان نمونه زنده بربریت رژیم اسلامی فعالانه حضور دشتند و پتیشن کمپین آزادی کارگران زندانی را در میان حاضرین توزیع کردند و با رهبران اتحادیه‌ها برای امضأی پتیشن در سطح وسيع‌ اعضا اتحادیه ها گفتگو کردند.

سه تن از نمایندگان اتحادیه‌ها نامه‌ای را که حاوی خواستهای این اتحادیه‌ها از جمله آزادی بی‌ قید وشرط فعالین کارگری بود تحویل مزدوران رژیم در سفارت دادند.

در پایان تظاهرات شرکت کنندگان به سر دادن شعارهای کارگر زندانی آزاد باید گردد، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، مرگ بر رژیم اعدام، مرگ بر رژیم سنگسار، سفارت رژيم تعطيل بايد گردد و مرگ برجمهورى اسلامی پرداختند.

لينکها يى از گزارش تظاهرات در سايتهاى اتحاديه ها:

http://www.transportarbeider.no/web/cms.nsf/($All)/54E921D897BE86BAC12577A1004C3B48?OpenDocument


http://www.fagforbundet.no/forsida/?article_id=55738


http://www.utdanningsforbundet.no/F&h=ecb8c

Saber Rahimi
rahimi37@yahoo.com
Tlf. 0047-98 69 40 01

***

ترجمه متن فراخوان ٤ اتحاديه كارگري در نروژ به فراخوان تظاهرات در حمايت از كارگران زنداني در ايران:

آزادی برای اسانلو
آزادی برای جنبش کارگری ایران
تظاهرات در محل سفارت ایران در اسلو جمعه ۱۷ سپتامبر ساعت ۲ بعد از ظهر

منصور اسانلو رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد تهران در تابستان ۲۰۰۷ به وسیله پلیس مخفی‌ در یک خیابان تهران ربوده ‌شد و بعدا به ۵ سال زندان محکوم گردید. جرم اسانلو فعالیت به عنوان رئیس یک تشکل کارگری بود. اسانلو همچنان در زندان است.

۹ ژوئن امسال فرزاد کمانگر، معلّم و فعال اتحادیه‌ای بعد از یک دادگاه ۵ دقیقه‌ای به اعدام محکوم و حکم صادره اجرا شد. قبل از اعدام کمانگر بارها شکنجه شد.

تعداد زیادی از فعالین برای ایجاد تشکلهای مستقل کارگری و صنفی از جمله کارگران فلز، معلمان، کارگران حمل و نقل و مواد غذائی به زندان محکوم شده اند .

حق ایجاد تشکلهای کارگری و صنفی و همچنین حق دخالت و تصمیم‌گیری تشکلهای کارگری و صنفی در تعیین دستمزد و حقوق کارگران و همچنین حق اعتصاب و مبارزه در بسیاری ازکنوانسیون‌های سازمان جهانی‌ کار به رسمیت شناخته شده و تأکید شده است.

ایران عضو سازمان جهانی‌ کار است ولی‌ وظایف خود را زیر پا گذاشته و به کنوانسیون‌های این سازمان عمل نمیکند.


خواست‌های ما از این قرار است:

- آزادی فوری همه فعالین کارگری و اتحادیه‌ای از جمله منصور اسانلو.
-آزادی بی‌ قید و شرط ایجاد تشکلهای کارگری و صنفی مستقل از دولت و بازگشت به کار همه فعالین کارگری که به جرم فعالیت در دفاع از حقوق کارگران از کار اخراج شده اند.
-حکومت ایران باید به کنوانسیون‌های سازمان جهانی‌ کار عمل کند.
- حق مذاکره و تصمیم‌گیری در مورد حقوق کارگران برای تشکلهای کارگری و بخصوص برای چهار تشکل کارگری موجود برسمیت شناخته شود.
اتحادیه کارگران ترانسپورت نروژ، اتحادیه کارگران خدمات نروژ، اتحادیه معلمان نروژ، اتحادیه کارکنان مدارس نروژ


ترجمه از صابر رحيمىاطلاعیه شماره ٣٤


حکم یکسال دیگر زندان برای منصور اسانلو تایید شد
منصور اسانلو باید فورا از زندان آزاد شود

در اطلاعیه های قبل به اطلاعتان رساندیم که منصور اسانلو رئیس هیات مدیره سندیکای واحد روز يکشنبه ١٠ مرداد در شعبه ١ دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی در كرج مجددا مورد محاکمه قرار گرفت و بدنبال این محاکمه، به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس تعزیزی محکوم شد. اکنون بنا به خبر منتشر شده از سوی سندیکای کارگران شرکت واحد، حكم يكسال زندان منصور اسانلو در دادگاه تجديد نظر استان تهران قطعيت يافته است. اين درحاليست كه منصور اسانلو از قبل به ٥ سال زندان محكوم شده بود و هم اكنون ٤ سال است كه در زندانهاي جمهوري اسلامي بسر ميبرد.


منصور اسانلو از بيماريهاي مختلفي چون بيماري قلبي، كمر درد و ناراحتی چشم رنج ميبرد و تا كنون پزشكی قانونی اين رژيم سه بار راي بر عدم تحمل زندان براي او داده است و حتی كميسيون پزشکی رژيم كه از ٥ دكتر تشكيل شده بود او را برای چندين ساعت مورد معاينه پزشکی قرار داده و و در گزارش خود رای بر آزادی وی از زندان داده است، اما منصور اسانلو همچنان در زندان است و حتی در همين مدت بارها وی را بدون دليل به سلولهای انفرادی منتقل كرده اند و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است

پرونده منصور اسانلو و زندانی بودن او، خود يكی از بن بست های سياسی جمهوری اسلامی است. از اينرو مرتبا برای او دادگاه برپا ميشود و با اتهامات جديد تلاش دارند تا وی را در زندان نگاه دارند.

منصور اسانلو به ٦ سال زندان محكوم شده است، بخاطر تلاشش براي ساختن سنديكاي شركت واحد، بخاطر برپايي اعتصابات با شكوه كارگران شركت واحد در سال ٨٤، صدور حكم زندان براي منصور اسانلو را شديدا محكوم كنيم و با تمام قوا براي آزادي او و همه زندانيان سياسي از زندان تلاش كينم.

سنديكاي كارگران شركت واحد طي اطلاعيه اي تاييد حكم يكسال زندان براي منصور اسانلو و ادامه بازداشت رضا شهابي و ابراهيم مددي دو عضو هيات مديره سنديكاي واحد را محكوم كرده است. همراه با سنديكاي كارگران شركت واحد متحد و يكپارچه عليه اين احكام جنايتكارانه اعتراض كنيم.

بنا بر خبر سنديكاي كارگران شركت واحد رضا شهابی از ٢٢ خرداد دستگير شده و بيش از سه ماه است كه بلاتكليف در زندان اوين بسر ميبرد. او به دلیل درد از ناحیه کمر و گردن در حالی در زندان است که روز های یکشنبه به صورت تلفنی وپنجشنبه ها از طریق ملاقات کابینی با خانواده خود در ارتباط است. بنا بر خبرها رضا شهابي در وضعيت جسمي بدي بسر ميبرد. همچنین ابراهیم مددی كه به سه سال و نيم زندان محكوم شده است، هم اكنون بيش از دو سال است كه در زندان اوين بسر ميبرد و حتي از امكانات استفاده از مرخصي محروم است. علاوه بر اين سه كارگر شركت واحد، بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري و دفاع از حقوق كودك نيز از ٢٢ خرداد در زندان است و عليرغم اينكه صد ميليون وثيقه براي آزادي وي تعيين شده است و اين وثيقه را خانواده اش آماده كرده اند، هنوز در زندان بسر ميبرد. منصور اسانلو، رضا شهابي، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده و همه كارگران زنداني بايد فورا از زندان آزاد شوند.

آزادي كارگران زنداني يك اقدام عملي و فوري براي كارگران است. ميتوان با اعتصابات اخطاري، و با مبارزه اي متحد نه تنها كارگران زنداني بلكه تمام زندانيان سياسي را از زندان آزاد كرد. هفده هزار کارگر شرکت واحد نقش مهمي در اين مبارزه دارند. با مبارزات متحد خود براي آزادي كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي از زندان تلاش كنيم.

طومار اعتراضي "كمپين براي آزادي كارگران زنداني" در جريان است. تا كنون بسياري از فعالين كارگري كه بيشتر از فعالين اتحاديه هاي كارگري از كشورهاي مختلف هستند و نيز فعالين سياسي و انسانهاي آزاديخواه اين طومار را امضا كرده و همبستگي خود را با آن اعلام داشته اند. ما از همه كارگران، معلمان، دانشجويان و همه انسانهاي آزاديخواه در سراسر جهان ميخواهيم كه طومار اعتراضي "كمپين براي آزادي كارگران زنداني" را امضا كنند و وسيعا به اين حركت اعتراضي بپيوندند و به هر شكل كه ميتواند ما را در اين كارزار جهاني ياري رسانند.

ما همچنين تلاش داريم كه حمايت وسيع اتحاديه هاي كارگري در سطح جهان را در حمايت از كارگران زنداني و زندانيان سياسي در ايران جلب كنيم. شركت در تظاهرات روز كارگر در كانادا، برپايي آكسيون هاي اعتراضي با عكس كارگران زنداني در شهرهاي فرانكفورت و مالمو و اسلو، و در ادامه تلاشهاي فعالين كمپين براي آزادي كارگران زنداني، اعلام آكسيون اعتراضي در روز ١٧ سپتامبر از سوي اتحاديه كارگران ترانسپورت در نروژ ، از جمله اين تلاشهاست. تا هم اكنون اين دستگيريها از سوي اتحاديه هاي ث ژت در فرانسه، اتحاديه ساختماني معادن و جنگلباني بخش ساختماني، دبير كل كنفدراسيون اتحاديه بين المللي كارگران، اتحاديه كارگران پست كانادا، اتحاديه كارگران صنايع توليدي استراليا، اتحاديه بين المللي ترانسپورت، عفو بين الملل اين دستگير ها محكوم شده و آنها طي نامه هايي اعتراضي به مقامات جمهوري اسلامي، خواهان آزادي فوري كارگران زنداني و حق كارگران در داشتن تشكل هاي خود و آزادي برپايي تجمعات و حق برپايي مراسم اول مه تاكيد شده اند. همچنين آي تي اف در كنگره اخير خود در مكزيكو سيتي حمايت خود را از كارگران زنداني شركت واحد وهمه كارگران زنداني و سركوب كارگران و فعالين سياسي در ايران اعلام داشت.

اين همبستگي جهاني ادامه دارد، خود را فعال كمپين براي آزادي كارگران زنداني بدانيد و به هر شكلي كه ميتوانيد اين كارزار را تقويت و پشتيباني كنيد

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
٢٤ شهريور ١٣٨٩- ١٥ سپتامبر ٢٠١٠
اطلاعیه شماره ٣١
دو هفته از تعيين ١٠٠ ميليون وثيقه براي آزادي بهنام ابراهیم زاده ميگذرد و او همچنان در زندان است

روز ٨ شهريور بود که بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري و فعال دفاع از حقوق كودكان از زندان اوين بند ٢٠٩ با خانواده خود تماس گرفت و اطلاع داد که در قبال آزادي وي وثيقه ١٠٠ ميليون تومان تعيين شده است. از آن روز دو هفته میگذرد ولی با وجود اینکه خانواده وی وثیقه را آماده کرده اند، بهنام هنوز در زندان است. خانواده بهنام پنجشنبه ١١ شهريور با او ملاقات داشتند و متوجه شدند كه پاي بهنام در گچ است. در اين مدت خانواده وي هر روز مراجعه كرده اند، اما مرتبا آنها را سردوانده و مورد توهين قرار داده اند. به خانواده بهنام گفته شده است، كه خودشان آنها را خبر خواهند كرد. خانواده او كه ناگزيرند هر بار با صرف هزينه زياد به تهران بروند اكنون به شهر خود بازگشته و منتظر خبر از عزيز خود هستند. روز گذشته ١٥ شهريور بهنام از زندان با خانواده خود تماس گرفت و گفت كه پرونده او به دادگاه تجديد نظر رفته است. اين خبر خانواده وي را بيشتر نگران كرده است و وضعيت بهنام را نامعلوم كرده است.

بهنام ابراهيم زاده، رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي و همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي بايد فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد شوند. پرونده هاي تشكيل شده براي كارگران زنداني و فعالين سياسي بايد فورا لغو و احضار و تهديد آنان متوقف شود.

با كمپين براي آزادي كارگران زنداني همكاري كنيد.
كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني


شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
١٦ شهريور ١٣٨٩- ٧ سپتامبر ٢٠١٠اطلاعیه شماره ٣٠

به "علیرضا سعیدی" و "بهروز ملازاده" دو کارگر کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، يكسال حکم زندان داده شد

علیرضا سعیدی و بهروز ملازاده دو فعال كارگري در كارخانه نيشكر هفت تپه هستند. دي ماه گذشته بود كه نيروهاي امنيتي جمهوري اسلامي آنها را دستگير و بعد از صدور وثيقه ٧٠ ميليون توماني از زندان آزاد كرد. اكنون اين دو كارگر از سوي شعبه يك دادگاه انقلاب جمهوري اسلامي در دزفول به اتهام "توهین به رهبری" به يك سال زندان محكوم شده اند. گفته ميشود علت صدور چنيين حكمي براي اين كارگران،. وجود كليپي طنزآميز در تلفن همراه آنان بوده است. صدور حكم زندان براي عليرضا سعيدي و بهروز ملازاده جزئي از سياست تعرض به كارگران و مردمي است كه فرياد مرگ بر خامنه اي و مرگ بر ديكتاتور را در صفوف ميليوني سر داده اند و ميخواهند از شر اين جانيان خلاص شوند. صدور حكم زندان براي اين دو كارگر را بايد شديدا محكوم كرد. انتظار ميرود كه كارگران نيشكر هفت تپه همانند هميشه با اتحاد خود و با اعلام اولتيماتوم به اعتصاب خواهان لغو فوري اين احكام، بسته شدن پرونده هاي تشكيل شده قضايي براي ٦ كارگر اخراجي، فريدون نيکوفر، علي نجاتي، محمد حيدري پور، جليل احمدي،قربان علي پور، رضا رخشان رهبران سنديكاي خود و بازگشت آنها به سركارشان شوند. داشتن تشكل و حق اعتصاب، آزادي بيان و عقيده، حقوق اوليه و پايه اي كارگران و كل جامعه است. همه كارگران زنداني، همه زندانيان سياسي بايد فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد شوند.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.

http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
١١ شهريور ١٣٨٩- ٢ سپتامبر ٢٠١٠


اطلاعیه شماره ٢٩

آخرين اخبار از بهنام ابراهيم زاده و رضا شهابي

امروز پنجشنبه ١١ شهريور خانواده بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري و فعال دفاع از حقوق كودك و رضا شهابي از اعضاي هيات مديره سنديكاي شركت واحد، براي ملاقات عزيزانشان به زندان اوين مراجعه كرده بودند و توانسته با آنها ملاقات داشته باشند. خانواده بهنام ابراهيم زاده بعد از سه ماه اولين ملاقاتي بود كه با او داشتند. آنها در اين ديدار متوجه آسيب جدي بهنام از ناحيه پا و قفسه سينه شدند. بهنام در همان اولين تماس بعد از دستگيري گفته بود كه در اثر ضرب و شتم زندانبانان جمهوري اسلامي آسيب ديده است. براي آزادي بهنام ١٠٠ ميليون تومان وثيقه تعيين شده است. و خانواده او ضمن اعتراض به اين وثيقه در صدد تهيه و رها كردن فرزندشان از چنگ اين جانيان هستند.

رضا شهابي از ٢٢ خرداد تا كنون در زندان است و حكم بازداشت او دو ماه تمديد شده است. رضا شهابي از نظر جسمی در وضعیت بدي به سر ميبرد. او بخاطر درد گردن در دوره مرخصي پزشكي اش بود كه توسط مامورين اطلاعاتي جمهوري اسلامي ربوده شد و بدليل ناتمام ماندن دوره معالجه اش و سه ماه بازداشت در بند ٢٠٩ اوين، دچار مشكلات جسمي ديگري چون درد كمر، دست و ناراحتي گوارش شده است.

بهنام ابراهيم زاده، رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي و همه زندانيان سياسي بايد فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد شوند.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد
كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html
١١ شهريور ١٣٨٩- ٢ سپتامبر ٢٠١٠

اطلاعیه شماره ٢٨

برای آزادي بهنام ابراهیم زاده وثیقه ١٠٠ میلیون تومان تعیین شده است

سرانجام بعد از سه ماه بي خبري، روز گذشته ٨ شهريور بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري و فعال دفاع از حقوق كودكان از زندان اوين بند ٢٠٩ با خانواده خود تماس گرفت. در اين تماس او اطلاع داد كه در قبال آزادي وي وثيقه ١٠٠ ميليون تومان تعيين شده است. همچنين به خانواده وي اطلاع داده شده است كه ميتوانند پنجشنبه ١١ شهريور براي تماس با بهنام مراجعه كنند. اعلام اينكه بهنام ابراهيم زاده قرار است با وثيقه آزاد شود، تا همين جا يك موفقيت و خبري خوشحال كننده است، اما تا هنگاميكه او از زندان بيرون نيايد، نميتوان هيچ اتكايي به اين وعده ها كرد و مبارزه براي آزادي وي از زندان ادامه دارد.

اين آزاديها طبعا زير فشار اعتراضات و پيگيري و فشار خانواده هاست كه صورت ميگيرد. اما باز نگاهداشتن پرونده زندانيان سياسي و آزادي آنها در قبال وثيقه يك سياست هميشگي جمهوري اسلامي بوده است. تعيين وثيقه هاي سنگين در وهله اول يك فشار جدي مالي بر روي فعالين سياسي و خانواده هاي آنهاست و بارها شاهد بوده ايم كه براي آزادي فردي از زندان وثيقه سنگين، اعلام شده است، اما بدليل اينكه خانواده وي توان مالي تامين آن را نداشته است، او را مدتها در زندان نگاهداشته اند.

بعلاوه و نكته مهم اينكه جمهوري اسلامي با باز نگاهداشتن پرونده فعالين سياسي و آزادي آنان در قبال وثيقه، تلاش دارد تا چماق و تهديد زندان را همواره روي آنان و در واقع روي كل جامعه نگاهدارد. با اين كار هر از چند گاه اين فعالين را احضار ميكند و ميكوشد نشان دهد كه آنها را در چنگ خود دارد و نبايد دست از پا خطا كنند.

باز نگاهداشتن پرونده هاي فعالين سياسي در واقع ادامه فشار و تهديد دائمي بر روي فعالين كارگري و فعالين عرصه هاي مختلف اجتماعي است كه دستگير ميشوند و اينچنين مرتبا تحت نظر و تهديد دائمي قرار دارند. پرونده قضايي تشكيل شده براي بهنام ابراهيم زاده و همه فعالين كارگري و همه فعالين سياسي بايد فورا لغو شود.

بهنام ابراهيم زاده، رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي و همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي بايد فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد شوند.

با كمپين براي آزادي كارگران زنداني همكاري كنيد.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html

٩ شهريور ١٣٨٩- ٣١ اوت ٢٠١٠


اطلاعیه ٢٧
جان بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری، در خطر است
نياز به اقدامي اضطراري است


بنا به گزارش منتشر شده از سوي کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری، بهنام ابراهیم زاده از فعالین کارگری و عضو این کمیته، از ٢٢ خرداد دستگير شده و در آخرين مراجعه خانواده وي به زندان، مسئولين اوين به آنها گفته اند كه بهنام از يكماه پيش توسط اطلاعات سپاه از بند ٢٠٩ خارج گرديده است. بهنام ابراهيم زاده همانطور كه در اطلاعيه هاي قبلي نيز اعلام كرديم، در ابتداي روزهاي بازداشت چند تماس تلفني با خانواده داشته است كه همانجا اطلاع داده است كه بعلت ضرب و شتم از ناحيه قفسه سينه و پا آسيب ديده است. بدين ترتيب از آن موقع تا كنون بهنام نه تنها تماسي با خانواده نداشته است، بلكه اكنون هيچگونه خبري از وي در دست نيست و مرتب خانواده او را سر ميدوانند و اين وضعيت موجب نگراني آنها و همه همكارانش شده است. وضعيت بهنام اضطراري است و جانش در خطر است بايد با تمام قوا براي آزادي او از زندان تلاش كنيم.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني همراه با كميته پيگيري براي ايجاد تشكلهاي كارگري، پيگيري وضع بهنام را در دستور اضطراري خود قرار ميدهد و در صورتيكه هر اتفاق ناگواري براي بهنام روي دهد، جمهوري اسلامي را مسئول ميداند. "كمپين براي آزادي كارگران زنداني" از همه سازمانهاي كارگري و نهادهاي انساندوست در سراسر جهان ميخواهد كه با دخالت خود جان بهنام ابراهيم زاده را نجات دهند و بر جمهوري اسلامي فشار بياورند تا بعنوان اولين گام امكان تماس او با خانواده فراهم شود و فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد گردد. ما از همه كارگران، معلمان و همه مردم ميخواهيم كه همراه با خانواده بهنام دست به اعتراض بزنند. بايد پيگير وضعيت او شويم و نگذاريم كه جمهوري اسلامي در خفا آسيبي به او برساند. بايد به هر طريق ممكن به حكومت فشار بياوريم و خواهان آزادي فوري او از زندان شويم.

بهنام ابراهيم زاده، رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي، معلمان زنداني و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

كارگر زنداني زنداني سياسي آزاد بايد گردد

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.

http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html

٧ شهريور ١٣٨٩- ٢٩ اوت ٢٠١٠اطلاعيه شماره ٢٣
حكم بازداشت رضا شهابي براي دو ماه ديگر تمديد شد
رضا شهابي بايد فورا از زندان آزاد شود

رضا شهابي از رهبران سنديكاي شركت واحد و از فعالين سرشناس و محبوب كارگري ٧٢ روز است كه در زندان است. جرم رضا شهابي شركت در اعتصابات باشكوه كارگران واحد در سال ٨٤ و شركت در تشكيل سنديكاي واحد است. جرم رضا شهابي اعتراض او براي داشتن يك زندگي انساني و دفاع از حق و حقوق كارگران است. جرمي كه هم اكنون منصور اسانلو، ابراهيم مددي دو عضو ديگر هيات مديره سنديكاي واحد بخاطرش در زندانند و بهنام ابراهيم زاده فعال ديگر كارگري بخاطر آن بيش از دو ماه است كه در زندان بسر ميبرد.

رضا شهابي بدنبال بيش از دو ماه زندان، روز پنجشنبه ٢٨ مرداد در بند ٢٠٩ موفق به ديدار خانواده خود شد. او قبل از آن تنها چند تماس تلفني داشته است. بنا بر اخبار منتشر شده او در تماس كوتاهي كه در ٢٤ مرداد با خانواده خود داشته است، اطلاع داده است كه جنايتكاران جمهوري اسلامي دو ماه ديگر بازداشت وي را تمديد كرده اند.

رضا شهابي و همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

"كمپين براي آزادي كارگران زندان" كارزاري جهاني را براي آزادي كارگران زنداني از زندان در دستور كارش دارد. هفده هزار كارگر شركت واحد، ٥ هزار كارگر نيشكر هفت تپه و نيروي عظيم كارگران و خانواده هايشان نقش مهمي در آزاد كردن كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي از زندان دارند. بايد با تمام اين نيرو به ميدان آمد.

"كمپين براي آزادي كارگران زندان"همه كارگران، معلمان، پرستاران ، دانشجويان و همه بخش هاي جامعه را به حمايت وسيع از اين كارزار فرا ميخواند. بازداشت كارگران زنداني تا كنون اعتراضات گسترده ی از سوي اتحاديه هاي بین المللی كارگري در پي داشته است. يك اقدام مهم اين كارزار جلب بيشترين همبستگي جهاني با كارگران زنداني و مبارزات كارگران و مردم ايران است.

همچنين طومار اعتراضي "كمپين براي آزادي كارگران زنداني" در جريان است. تا كنون بسياري از فعالين كارگري كه بيشتر از فعالين اتحاديه هاي كارگري از كشورهاي مختلف هستند و نيز فعالين سياسي و انسانهاي آزاديخواه اين طومار را امضا كرده و همبستگي خود را با آن اعلام داشته اند. براي امضاي اين كمپين و پيوستن به اين كارزار ميتوانيد از طريق وب لاگ ويژه آن اقدام كنيد.

خود را فعال اين كمپين بدانيد و به هر شكلي كه ميتوانيد اين كارزار را تقويت و پشتيباني كنيد.

رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده و همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كارگر زندانی، زنداني سياسی آزاد بايد گردد
كمپين برای آزادی كارگران زندانی

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
بهرام سروش
0044-7852 338334

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.

٣١ مرداد ١٣٨٩- ٢٢ اوت ٢٠١٠

اطلاعیه ٢٢
خانواده بهنام ابراهيم زاده همچنين بدنبال خبر از بهنام هستند

٧٢ روز است كه بهنام ابراهيم زاده در زندان است و در اين مدت هيچگونه تماسي با خانواده اش نداشته است. بي خبري از وضع بهنام خانواده وي را به شدت نگران كرده است و عليرغم مراجعات پي در پي تا كنون پاسخي به آنها داده نشده است. تنها در اولين تماس تلفني در همان روز دستگيري اش در روز ٢٢ خرداد، خانواده وي با خبر شدند كه جنايتكاران جمهوري اسلامي وي را بشدت مورد ضرب و شتم قرار داده اند و از ناحيه پا و قفسه سينه آسيب ديده است. بنا بر اخبار منتشر شده توسط اتحاديه آزاد كارگران ايران در آخرين مراجعه اي كه در ٣٠ مرداد خانواده بهنام براي پيگيري وضع او داشته اند، به آنها گفته شده است كه روز پنجشنبه ٤ شهريور ميتوانند براي پيگيري وضع بهنام به زندان اوين مراجعه كنند.

بهنام ابراهيم زاده بايد فورا و بدون قيد و شرط از زندان آزاد شود.
كارگر زندانی، زنداني سياسی آزاد بايد گردد
كمپين برای آزادی كارگران زندانی

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
بهرام سروش
0044-7852 338334

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.

٣١ مرداد ١٣٨٩- ٢٢ اوت ٢٠١٠

اطلاعیه شماره ٢١
منصور اسانلو در محاکمه دوباره خود یکسال حکم زندان گرفت
مهدي فراهی شاندیز از زندان آزاد شد

در اطلاعیه قبل به اطلاعتان رساندیم که منصور اسانلو رئیس هیات مدیره سندیکای واحد روز يکشنبه ١٠ مرداد در شعبه ١ دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی در كرج مجددا مورد محاکمه قرار گرفت. به گزارش منتشر شده از سوی سندیکای واحد، بدنبال این محاکمه، دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی در کرج، بيشرمانه منصور اسانلو را با اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس تعزیزی محکوم کرده است.

جرم منصور اسانلو تلاش براي ساختن سنديكای واحد، بر پايی اعتصابات با شكوه كارگران شركت واحد در سال ٨٤ است که اكنون بعد از سپري كردن ٤ سال زندان از ٥ سال محكوميتي كه داشته است، دادگاه انقلاب جمهوري اسلامي براي وي يكسال زندان حكم داده است.

اين درحاليست كه ابراهيم مددی و رضا شهابی دو عضو ديگر سنديكای واحد نيز، هم اكنون در زندان به سر ميبرند.

صدور حكم زندان براي منصور اسانلو را بايد شديدا محكوم كرد. منصور اسانلو بايد فورا از زندان آزاد شود. "كمپين براي آزادي كارگران زنداني" براي آزادي فوري همه كارگران زندانی تلاش ميكند. آزادي كارگران زنداني يك اقدام عملي و فوري براي كارگران است. ميتوان با اعتصابات اخطاري، و با مبارزه اي متحد نه تنها كارگران زنداني بلكه تمام زندانيان سياسي را از زندان آزاد كرد.

ما از همه كارگران، معلمان، دانشجويان و همه انسانهاي آزاديخواه در سراسر جهان ميخواهيم كه طومار اعتراضي "كمپين براي آزادي كارگران زنداني" را امضا كنند و وسيعا به اين حركت اعتراضي پيوسته و به هر شكل كه ميتواند ما را در اين كارزار جهاني ياري رسانند. طومار اعتراضي براي آزادي كارگران زنداني را از طريق وب لاگ اين كمپين كه در زير آدرسش آمده ، ميتوانيد بدست آوريد.

در خاتمه خبر خوشحال كننده آزادي مهدي فراهي شانديز را به اطلاعتان ميرسانيم. مهدي فراهي در قبال وثيقه ٥٠ ميليون تومان ده روز است كه آزاد شده است. آزادي وي را به او و به خانواده اش و به همه انسانهاي آزاديخواه تبريك ميگوييم.

منصور اسانلو، ابراهيم مددي، رضا شهابي، بهنام ابراهيم زاده و رسول بداقي و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند

كارگر زندانی، زنداني سياسی آزاد بايد گردد
كمپين برای آزادی كارگران زندانی

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
بهرام سروش
0044-7852 338334
٢٠ مرداد ١٣٨٩- ١١ اوت ٢٠١٠


اطلاعیه شماره ٢٠
منصور اسانلو بار ديگر محاکمه شد
منصور اسانلو بايد فورا از زندان آزاد شود

روز يکشنبه ١٠ مرداد منصور اسانلو رئيس هيات مديره سنديكای شركت واحد به شعبه ١ دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی در كرج برده شد و مورد محاكمه مجدد قرار گرفت. بنا بر اخبار منتشر شده، در اين دادگاه منصور اسانلو به اتهام "ارتباط با ضد انقلاب" محاكمه شده است و محاكمه او يكساعت بطور انجاميده است. اين دادگاه بدون اطلاع و حضور موكلان منصور اسانلو برگزار شد.

منصور اسانلو ٤ سال است كه در زندان رژيم اسلامي بسر ميبرد. جرم او تلاش او براي ساختن سنديكای واحد و بر پايی اعتصابات با شكوه كارگران شركت واحد در سال ٨٤ است. پرونده منصور اسانلو و زندانی بودن او، خود يكی از بن بست های سياسی جمهوری اسلامی است. از اينرو مرتبا برای او دادگاه برپا ميشود و با اتهامات جديد تلاش دارند تا وی را در زندان نگاه دارند.

اين درحاليست كه ابراهيم مددی و رضا شهابی دو عضو ديگر سنديكای واحد نيز، هم اكنون در زندان به سر ميبرند.

منصور اسانلو از بيماريهاي مختلفي چون بيماري قلبي، كمر درد و ناراحتی چشم رنج ميبرد و تا كنون پزشكی قانونی اين رژيم سه بار راي بر عدم تحمل زندان براي او داده است و حتی كميسيون پزشکی رژيم كه از ٥ دكتر تشكيل شده بود او را برای چندين ساعت مورد معاينه پزشکی قرار داده و و در گزارش خود رای بر آزادی وی از زندان داده است، اما منصور اسانلو همچنان در زندان است و حتی در ماههای اخير چندين بار وی را بدون دليل به سلولهای انفرادی منتقل كرده اند و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

منصور اسانلو بايد فورا از زندان آزاد شود. "كمپين براي آزادي كارگران زنداني" براي آزادي فوري همه كارگران زندانی تلاش ميكند. آزادی كارگران زنداني اولين گام برای آزادی همه زندانيان از زندان است. با اين كمپين وسيعا همكاری كنيد.

كارگر زندانی، زنداني سياسی آزاد بايد گردد
كمپين برای آزادی كارگران زندانی

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
بهرام سروش
0044-7852 338334

١٦ مرداد ١٣٨٩- ٧ اوت ٢٠١٠

اطلاعيه شماره ١٩
اخباری از احكام زندان برای فعالين كارگری و احضار و تهديد آنان

برگزاری جلسه دادگاه ٧ تن از فعالین كارگری اشنویه
بنا بر گزارشات منتشر شده صبح روز یكشنبه ١٠ مرداد جلسه محاكمه ٧ تن از فعالین كارگری شهرستان اشنویه به نامهای صمد احمدپور، رحمان تنها ، رحمان ابراهیم زاده ، حسین پیروتی، عباس هاشم پور، عیسی ابراهیم زاده و فتاح سلیمانی در شعبه اول دادگاه انقلاب جمهوري اسلامي در شهر ارومیه به ریاست قاضی درویشی و با حضور فریدون احمدی، وكیل مدافع فعالین كارگری برگزار شد.

دادگاه اين فعالین كارگری را به اتهامات واهي محاكمه كرد و كارگران اين اتهامات را رد كرده و داشتن تشكل را حق خود دانستند. جلسه بازجويي يكساعت بطول انجاميد و سرانجام قاضي پرونده اعلام داشت كه تصميم گيري متعاقبا به آنها اطلاع داده خواهد شد. بدین ترتیب از خانواده ابراهیم زاده هم اکنون بهنام در زندان است و از ٢٢ خرداد تا كنون از او خبري در دست نيست و پدر و برادرش رحمان و عيسي ابراهيم زاده نيز مرتبا زير فشار احضار و تهديد و زندان هستند و اين فشار را بر روي اين خانواده صد چندان كرده است.

دادگاه جمهوري اسلامي، دادگاه محاكمه كارگران بخاطر تلاش براي ساختن تشكل خود است. محاكمه كارگران بخاطر برپايي تجمع و اعتراض است. در حاكميت جمهوري اسلامي كارگران و كل جامعه از حق تشكل و اعتصاب و تحزب محرومند و هر گونه اقدامي در اين جهت، اقدام عليه "امنيت نظام" محسوب شده و با زندان و دستگيري پاسخ ميگيرد.

تلاش براي ايجاد تشكل يك عرصه دائمي مبارزه كارگران و مردم با رژيم اسلامي است و كارگران در اين عرصه تا كنون گامهاي مهمي به جلو برداشته اند. كارگران اعلام داشته اند كه ايجاد تشكل امر خود آنان است و نيازي به مجوز ندارد.

اخراج نصور نقی پور كارگر كاشي و سراميك قزوين، از كار بعد از تحمل ١١٠ روز زندان
نصور نقی پور كارگر كاشي و سراميك قزوين. او در ١١ اسفند سال ٨٨ بخاطر مبارزاتش ، در منزل پدري اش در قزوين دستگير و ١١٠ روز زندان بود و به تازگي با قرار وثيقه از زندان آزاد شده و در انتظار تشكيل جلسه دادگاه بعدي اش بسر ميبرد. اكنون مسئولان كارخانه نيز وي را از كار اخراج كرده اند.

اين سياست جمهوري اسلامي است. كارگران معترض و چهره هاي محبوب كارگري را دستگير و زنداني ميكند وبعد هم با اخراج آنها از كار تلاش ميكند رابطه آنان را با كارگران ديگر قطع كند. جمهوري اسلامي از حضور اين كارگران در محيط هاي كار كه عمدتا سخنگويان اعتراضات كارگران هستند و از نفوذ و نقششان وحشت دارد. اين همان سياستي است كه ٤ سال است در قبال كارگران سنديكاي واحد اتخاذ شده است و همين امروز شاهديم كه ٦ رهبر شناخته كارگران سنديكاي شركت نيشكر هفت تپه فريدون نيکوفر، علي نجاتي، محمد حيدري پور، جليل احمدي،قربان علي پور و رضا رخشان به همين شكل از كار خود اخراج شده و زير فشار دايم قرار دارند. اين اخراج ها مستقيما فشارش بر روي خانواده اين كارگران وارد شده و اين خود نيز فشار را بر روي اين كارگران مضاعف ميكند. از سوي ديگر جمهوري سعي ميكند با باز نگاه داشتن پرونده فعالين كارگري و نگاهداشتن دايمي چماق زندان و احضار و دستگيري بر روي سر آنان، مبارزات كارگران را عقب زند. بايد در مقابل اين فشار ها ايستاد. اخراج نصور تقي پور از كار بايد مورد وسيعترين اعتراض ها قرار گيرد.

كاوه گلمحمدي به زندان مرکزی سنندج انتقال یافت.
کاوه گلمحمدي اهل روستای گازرخانی از توابع شهرستان كامیاران است که سال گذشته به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" به ٤ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، حکم او در دادگاه تجدید نظراستان کردستان تائید و قطعی شد و روز ٤ مرداد برای گذراندن دوره محکومیت ٤ ماهه ی خود به زندان مرکزی سنندج انتقال یافت. كاوه گلمحمدي بايد فورا از زندان آزاد شود.

احكام صادر شده براي رسول بداقي معلم زنداني را با تمام قوا محكوم كنيم
شعبه‌ي پانزدهم دادگاه انقلاب جمهوري اسلامي به رياست قاضي جنايتكار جمهوري اسلامي، صلواتي، رسول بداقي، دبیر آموزش وپرورش شهرستان اسلامشهر و عضو هيات مديره‌ي کانون صنفي معلمان ايران را به ٦ سال زندان و ٥ سال محروميت از فعاليت‌هاي اجتماعي محکوم کرد. بنا بر گزارشات يک سال از اين حکم به اتهام "تبليغ عليه نظام" و ٥ سال ديگر به اتهام "تباني و تجمع به قصد برهم زدن امنيت ملي" صادر شده است. دادگاه جمهوري اسلامي براي محاكمه رسول بداقي روز چهاردهم تيرماه برگزار شد.

رسول بداقي از دهم شهريورماه سال گذشته در بازداشت به سر مي‌برد و از ارديبهشت‌ماه سال جاري به زندان رجايي‌شهر در کرج تبعيد شده است. رسول بداقي بايد فورا از زندان آزاد شود و احكام صادر شده براي او را قويا محكوم كنيم.

يك بخش مهم حكم رسول بداقي محروم كردن او از فعاليت هاي اجتماعي است. جمهوري اسلامي رژيم شلاق و زندان است. بايد در مقابل احكام قرون وسطايي و وحشيانه اش ايستاد.

مبارزه براي افزايش حقوقها ، مبارزه براي يك زندگي انساني از نظر جمهوري اسلامي، اقدام عليه امنيت ملي است. جمهوري اسلامي كه از متشكل شدن كارگران و معلمان و بخش هاي مختلف جامعه و مبارزاتشان وحشت دارد، هر تلاشي در اين زمينه را جرم دانسته و ابزارش براي عقب زندن اين مبارزات دستگيري و زندان است. اكنون رسول بداقي معلم زنداني بخاطر همين مبارزات به ٦ سال زندان محكوم شده است و منصور اسانلو رييس سنديكاي واحد و ابراهيم مددي و رضا شهابي دو كارگر ديگر عضو اين سنديكا تحت همين عناوين در زندانند و رهبران و فعالين كارگري و فعالين عرصه هاي مختلف اجتماعي همواره با همين "جرايم" زير فشار و تهديد قرار دارند و دستگير و زنداني ميشوند.

مبارزه سراسري براي آزاد كردن كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي از زندان گام مهمي در تثبيت حقوق پايه اي و اوليه حق تشكل، حق اعتصاب و آزادي بدون قيد و شرط عقيده و بيان است. گام مهمي براي باز كردن فضاي اعتراض و مبارزه و پيشبرد قدرتمند تر مبارزاتمان و عقب راندن جمهوري اسلامي است. با تمام قوا براي آزادي كارگران زنداني و زندانيان سياسي تلاش كنيم و در مقابل اين فشار ها بايستيم. تشكل، اعتصاب، آزادي عقيده و بيان، حقوق پايه اي كارگران و كل جامعه است و بايد به رسميت شناخته شود.

رسول بداقي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي ، بهنام ابراهيم زاده، مهدي فراهي شانديز و كاوه گلمحمدي بايد از زندان آزاد شوند. پرونده هاي تشكيل شده براي فعالين كارگري و فعالين جنبش هاي اعتراضي مختلف در جامعه بايد تماما لغو شود. كارگر زنداني و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كمپين براي آزادي كارگران زندانی

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
بهرام سروش
0044-7852 338334

Bahram.Soroush@gmail.com

١٥ مرداد ٨٨، ٦ اوت ٢٠١٠

اطلاعیه شماره ١٨
یک اقدام جالب
پخش اطلاعیه در حمایت از رضا شهابی در میان کارگران شرکت واحد

یک اقدام جالب حمایتی از سوی گروهی از کارگران شرکت واحد، پخش اطلاعیه در میان کارگران واحد در حمایت از یکی از رهبران محبوب زندانی خود، رضا شهابی از زندان است. این کارگران در اطلاعیه خود دستگیری و زندانی بودن رضا شهابی را محکوم کرده و خواهان آزادی فوری او از زندان شده اند. این اقدام حمایتی با استقبال خوبی در میان کارگران روبرو شده است. اقدام مهمي که میتوان آنرا الگو قرار داد و به حرکتی گسترده در حمایت از کارگران زندانی و زندانیان سیاسی تبدیل کرد.

اکنون سه کارگر شرکت واحد رضا شهابی، منصور اسانلو، ابراهیم مددی در زندانند. میشود در ادامه این حرکت بیانیه داد و خواهان آزادی این کارگران و نیزبهنام ابراهیم زاده و مهدی شاندیز فراهانی دو فعال دیگر کارگری و همه زندانیان سیاسی از زندان شد. میشود بیانیه داد و در مقابل احکام اعدام برای جعفر کاظمی و ٦ زندانی سیاسی دیگر که در تظاهراتهای اعتراضی مردم علیه جمهوری اسلامی دستگیر شده اند، ایستاد.

صدور بیانیه و اطلاعیه در دفاع از کارگران زندانی و زندانیان سیاسی، پر کردن در و دیوار از شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد، پیوستن به جمع خانواده های زندانیان سیاسی که مرتبا در مقابل اوین تجمع دارند و هم اکنون ما شاهد اعتراضات گسترده تر در میان آنان در رابطه با تشدید فشار ها بر روی زندانیان سیاسی و حمایت از اعتراضات زندانیان به این فشار ها هستیم، اعلام اعتصابات اخطاری با خواست آزادی فوری کارگران زندانی و دادن نامه اعتراضی مشترك تشکل های مختلفی که به همت خود کارگران شكل گرفته است و يا ديگر تشكلهاي شكل گرفته در عرصه های مختلف اعتراضی مردم با خواست آزادی فوری زندانیان سیاسی و تلاش برای جلب همبستگی جهانی کارگران و همه نهادهای انساندوست و غيره و غيره همه و همه گامهای مهمی برای آزادی کارگران زندانی، رضا شهابی، منصور اسانلو، ابراهیم مددی، بهنام ابراهیم زاده، مهدی فراهی شاندیز و همه زندانیان سیاسی از زندان است.

"کمپین برای آزادی کارگران زندانی" به کارگرانی که با اقدام جالب خود در حمایت از رضا شهابی و با خواست آزادي او از زندان به پخش اطلاعیه در میان کارگران واحد دست زدند، درود میفرستد. (متن اطلاعیه و گزارش پخش اطلاعیه گروهی از کارگران شرکت واحد ضمیمه است).

با پیوستن هفده هزار کارگر شرکت واحد به این حرکت، بدون شک جنبش قدرتمندی شکل میگیرد که نه تنها رضا شهابی، بلکه دیگر کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی از زندان آزاد خواهند شد.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني همه كارگران، معلمان، پرستاران، دانشجويان و جوانان و بخش هاي مختلف جامعه را به مبارزه اي گسترده براي آزادي كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي از زندان فرا ميخواند.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968
بهرام سروش:
0044-7852 338334

١٣ مرداد ١٣٨٨، ٤ اوت ٢٠١٠

***

متن اطلاعیه و گزارش پخش اطلاعیه گروهی از کارگران شرکت واحد
گزارش پخش اطلاعیه ی محکومیت دستگیری رضا شهابی در تهران

پس از گذشتن 43 روز از بازداشت رضا شهابی کارگر شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ،امروز سه شنبه 12 مردادماه تعداد زیادی از بیانیه ی " جمعی از کارگران و فعالان کارگری داخل کشور" که در محکومیت دستگیری رضا شهابی و تاکید به مبارزه برای آزادی وی و دیگر کارگران دربند و نیز ادامه ی مبارزه ی کارگران برای دستیابی به مطالباتشان صادر شده بود،به صورت یک تک برگ دو صفحه ای، بین رانندگان خطوط اتوبوسرانی تهران پخش شد. در این اقدام شش ساعته ،محل های پخش عبارت بودند از خط بی.آر.تی آزادی – تهرانپارس(2 نقطه )، خط بی.آر.تی آزادی – خاوران (سه نقطه )، توقفگاه و ساختمان اداری شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه- منطقه 3(محل کار و محل طراحی ربوده شدن و دستگیری رضا شهابی) و پایانه اتوبوسرانی میدان آزادی.

در این اقدام که توسط تیم هایی از کارگران انجام شد ،به جز یک مورد، تمام رانندگان اطلاعیه را دریافت نمودند و بیش از 70 % رانندگان از شنیدن اقدام حمایتی از رضا شهابی استقبال کردند.

در پایان پخش اطلاعیه و در محل پایانه آزادی ( که اغاز حرکت اتوبوس های تندرو خط 1 و 2 میباشد ) تعدادی از کارگران اعلام نمودند که این اقدام و بیانیه ی مذکور در میان رانندگان و در هنگام توقف در پایانه ی اصلی آزادی مورد بحث وصحبت قرار گرفته و تعداد زیادی از رانندگان در مورد دستگیری رضا شهابی و اقداماتی که وی برای دفاع از حقوق کارگران انجام داده است ،با هم به گفتگو پرداخته اند.

گروه پخش اطلاعیه ، ضمن تاکید برخواست ِآزادی بی قید و شرط رضا شهابی و دیگر کارگران دربند ،ضمن دعوت از دیگر کارگران در تهران و دیگر نقاط ،برای انجام اقدامات حمایتی و عملی بیشتر ،بر خود وظیفه می داند به هر اقدام حمایتی از کارگران دربند و از جمله رضا شهابی ،ادامه دهد و اعلام می نماید که به هیچ عنوان کارگران مبارز و خانواده هایشان را درراه مبارزه شان و در موارد دستگیری و زندان و فشار تنها نخواهد گذاشت.

گروه پخش اطلاعیه محکومیت دستگیری رضا شهابی
12/5/89 – تهران

***

اطلاعیه جمعی از کارگران و فعالان کارگری داخل کشور درباره رضا شهابی
رضا شهابی در دالان فراموشی ؟

چند هفته می شود که رضا شهابی هیچ تماسی با خانواده اش نداشته است.آخرین بار که او از بند امنیتی و مضحک 209 با همسر و فرزندانش گفتگو کرده است ، از ناراحتی و درد شدید در گردن و کمر گفته بود.زیرا – مطابق اخبار و گزارش های منتشر شده – رضا ، قبل از ربوده شدن به دست ماموران مزدور سرمایه داری در تاریخ 22 خرداد 89 در محل کارش و پیش از اینکه حراست شرکت واحد به بهانه ی گفتگو درباره ی وضعیت کاری اش او را به شرکت واحد بکشاند در حال گذراندن دوره ی درمان بابت ناراحتی های شدید جسمی و از جمله مشکلات در ناحیه ی گردن بوده است.

رضا در مرخصی پزشکی به سر میبرده است که توسط مامورین ضد کارگر به محل کارش کشیده میشود و ربوده میشود و اکنون مدت هاست در بند امنیتی 209 زندان اوین که مرتبط و تحت نظر وزارت اطلاعات است دربند است.

همسر و وکیل رضا شهابی بارها به دادسرای مستقر در زندان اوین مراجعه کرده اند اما تا کنون هیچ خبری از وضعیت رضا و نوع اتهام احتمالی علیه این کارگر و فعال کارگری به دست نیامده است.

رضا شهابی از اعضای هیات مدیره ی سندیکای کارگران شرکت واحد بود و بیش از این و مهم تر از عضویت در راس سندیکا و عضو هیات مدیره ،او از آن دسته کارگرانی بود که در چند سال اخیر با تمام نیرو و توان برای دفاع از حق و حقوق کارگران شرکت واحد و همچنین برای کمک رسانی به دیگر کارگران به طور شبانه روزی و مستمر تلاش میکرد.

رضا مجرم است ! جرم او انسان بودن است

رضا مجرم است ! جرم او این است که برای دفاع از حقوق و مطالبات حداقلی کارگران مبارزه کرده است

رضا مجرم است ! چرا که نخواسته است تقلید وار و راضی به خفت و خواری زندگی کند
رضا مجرم است ! زیرا که می خواسته علاوه بر تامین زندگی حداقلی برای" شیرین" و "محمد امین" دو فرزند ِ خردسالش که اکنون در خانه ،نگران و بی قرارانتظار خبری از وضعیت وی را میکشند ،دیگر کودکان و فرزندان ِکارگران نیز از حداقل های زندگی انسانی بهره ببرند .

کسی که برای دفاع از حقوق کارگران مبارزه میکند لابد برای سرمایه داران و حکومت های مدافع انان قابل تحمل نیست.

سرمایه داری ایران هم مانند بقیه ی حکومت های سرمایه داری با پلیس و دستگاه امنیتی و دادگاه و دفتر و دستک مربوط به ان و با زندان هایش ،علیه کارگران است

رضا از نظر سرمایه داران مجرم است

در بالا نوشته شد : بند مضحک 209

میدانیم که در این بند و در طی سالیان سال و در حکومت های سرمایه داری پهلوی و جمهوری اسلامی بسیاری از انشان های شریف و مبارز در این بند و در زندان اوین و در زندان های کرج و دیگر شهر ها چگونه تحت ازار و شکنجه و اعدام و تیرباران قرار گرفته اند.این را میدانیم.

اما آیا باز این اقدامات سرمایه داری مضحک نیست ؟ آیا انان خیال میکنند با زندانی کردن ، کارگران و فعالان کارگری ،خفه میشوند؟ این خیال ،خیال باطل و مضحکی است.

رضا شهابی یکی از ده ها هزار کارگری است که برای دفاع از حقوق حقه و مطالبات خود و دیگر کارگران و هم طبقه ای هایش مبارزه کرده و امثال رضا شهابی بسیارند. این راه ادامه دارد.

کارگران آگاه تا به کرسی نشاندن تمام خواسته ها و آرمان های طبقه ی جهانی کارگر از پای نخواهند نشست.

جالب اینجاست که این همه رسانه و روزنامه و سایت خبری که برای کوچکترین اتفاق و دستگیری هم کیشان ، همفکران و هم منفعت های خودشان ،کار سانه ای و اطلاع رسانی میکنند در مقابل دستگیری کارگران و فعالان کارگری تقریبا با سکوت برگزار میکنند.

رضا شهابی در دوره ی فعالیت های خود به عنوان وکیل کارگران در ادارات کار از ده ها و ده ها کارگر دفاع کرده و از اخراج و یا تحمیل زور و بی حقوقی بیشتر به صد ها کارگر جلوگیری کرده است.

رضا برای دفاع از حقوق و مطالبات کارگران شرکت واحد و به دلیل اعتصاب کارگران واحد ،و همچنین به دلیل عضویت در هیات مدیره سندیکا به مدت 4 سال از کار اخراج شده بود اما در تمام این مدت دست از مبارزه ی کارگری برنداشت.

رضا از جمله کسانی بود که باور داشت کارگران باید در مواقع ضروری به داد یکدیگر برسند و اگر خانواده ی کارگری به دلیل مبارزات ِ نان اور خانواده و زندانی یا اخراج وی ،دچار مشکلات مالی شده اند ،بقیه ی کارگران باید به حمایت از این خانواده بپردازند.

رضا شهابی و بسیاری دیگر از کارگران باور داشته و دارند که کارگران نباید از نظر مالی و غیره به هیچ نهاد و دولت و گروه و سازمان وابسته باشند و کارگر باید تنها و تنها با پشتوانه ی کارگران و هم طبقه ای های خود به مبارزه ادامه دهد.

شاید به این دلیل است که انواع و اقسام نهاد ِ شبه کارگری اما وابسته به سرمایه داری ،نهاد های حقوق بشری طرفدار سرمایه داران و ضد منافع اساسی کارگران و همچنین رسانه های خوش نقش و نگار و لی ضدکارگری ِ سرمایه داری در مقابل دستگیری و فشار هایی که به کارگرانی مثل رضا شهابی وارد می شود سکوت پیشه میکنند.

اما رضا شهابی و کسانی مانند او که دل در گرو احقاق حقوق کارگران و زحمت کشان دارند به فراموشی سپرده نشده اند.سکوت خبری و تبلیغی و رسانه ای سرمایه داری نشانه ی درست بودن و کارگری بودن تلاش های فعالین کارگری است.

ما کارگران و همچنین تمامی تشکل های کارگری و تمامی دلسوزان و علاقه مندان جنبش کارگری برای آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی باید تمام تلاش خود را به کار بندیم.زیرا که کسی جز خود ِ ما فریاد رس ما نیست

رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی باید آزاد شوند.سرکوب ما را از پای درنخواهد آورد.ما بُرنده تر و متحدانه به مبارزه ادامه خواهیم داد.

جمعی از کارگران و فعالان کارگری داخل کشور

سه‌شنبه 12 مرداد ماه 1389 _ 3 آگوست 2010


اطلاعیه شماره ١٧
دو هفته است که از رضا شهابی هیچ خبری نیست
رضا شهابی باید فورا از زندان آزاد شود

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد و از فعالین شناخته شده و سرشناس کارگری در ٢٢ خرداد دستگیر شد ه و هنوز در زندان است. رضا شهابي در این مدت تنها سه بار و آنهم در حد احوالپرسي با خانواده خود تماس تلفنی داشته است و به گزارش سندیکای شرکت واحد در آخرین تماس از درد گردن و کمر ابراز ناراحتی کرده است و از آخرین تماس با او دو هفته اي ميگذرد و از او خبري نيست. این موضوع موجب نگرانی خانواده و کارگران سندیکای واحد و همکارانش شده است
رضا شهابی بخاطر فعالیتش در سندیکای شرکت واحد و مبارزاتش برای حق و حقوق کارگران در زندان است. رضا شهابی باید فورا از زندان آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی خواهان آزادی فوری همه کارگران زندانی، رضا شهابی، منصور اسانلو، ابراهیم مددی، بهنام ابراهیم زاده، مهدی فراهی شاندیز و همه زندانیان سیاسی از زندان است.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968
بهرام سروش:
0044-7852 338334

٨ مرداد ١٣٨٨، ٣٠ ژوئيه ٢٠١٠

اطلاعيه شماره ١٦
سعید ترابیان سر کار خود بازگشت
پرونده هاي قضايي عليه فعالين كارگري بايد فورا بسته شود

در اطلاعيه هاي قبل گزارش كرديم كه حراست شركت واحد بعد از آزادي سعيد ترابيان عضو هيات مديره سنديكاي واحد از زندان، از بازگشت او به سركارش ممانعت بعمل آورد. اما در آخرين خبر مطلع شديم كه زير فشار فضاي اعتراضي در ميان كارگران حراست ناگزير به عقب نشيني شد و او توانست به سركارش بازگردد. اما همچنان فشار بر روي سعيد ترابيان ادامه دارد. از جمله حقوق ايامي كه او زندان بوده است را به او نپرداخته و به وي گفته اند بايد به كميته انضباطي شركت واحد مراجعه كند تا تكليف آن روشن شود. همچنين گزارش ميشود كه حتي حساب بانكي او مسدود شده است و مسئولين بانك در پاسخ به اعتراض وي گفته اند كه اين كار با دستور شعبه ٦ بازپرسي دادگاه انقلاب جمهوري اسلامي در كرج صورت گرفته است. همچنين وزارت اطلاعات نيز وسايل شخصي ترابيان را كه در يورش به منزلش با خود برده بودند، به وي برنگردانده اند.

اين سياست جمهوري اسلامي است كه كارگران و فعالين سياسي زنداني را به قيد وثيقه آزاد ميكند، اما پرونده قضايي آنها باز است و آنها را مدام زير فشار خود قرار ميدهد. از جمله هم اكنون كارگران سنديكاي نيشكر هفت تپه زير همين فشارها و تهديدات هر روزه قرار دارند.

فشار بر روي فعالين و رهبران كارگري بايد متوقف شود. پرونده هاي قضايي عليه آنها بايد فورا بسته شود. كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي بايد بدون قيد و شرط از زندان آزاد شود.

"كمپين براي آزادي كارگران زنداني" براي آزادي همه كارگران از زندان تلاش ميكند. رضا شهابي، بهنام ابراهيم زاده، مهدي فراهي شانديز، منصور اسانلو، ابراهيم مددي و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران از زندان

٦ مرداد ١٣٨٨، ٢٨ ژوئيه ٢٠١٠

شهلا دانشفر:
00447779898968
بهرام سروش:
00447852338334

http://free-them-now.blogspot.com/


اطلاعيه شماره ١٥
آخرين اخبار از كارگران زنداني
كارگر زنداني آزاد بايد گردد

- بعد از ٤٤ روز بازداشت هیچ خبری از بهنام ابراهیم زاده در دست نیست. بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري وفعال دفاع از حقوق كودك در ٢٢ خرداد دستگير شد و همانطور که قبلا نیز گزارش کردیم در همان تماس روز اول از بهداري زندان خبر داد كه مورد ضرب و شتم شديدي قرار گرفته و دو دنده و پاي او شكسته است. از آنزمان تا امروز خبري از او در دست نيست. عليرغم مراجعات هر روزه همسرش، به آنها پاسخي داده نميشود و مقامات زندان اظهار بی اطلاعی کامل میکنند. خانواده وي بشدت نگران بهنام هستند. مادر و برادر بهنام در ٣ مرداد طي نامه اي به انسانهاي آزاديخواه در سراسر جهان طلب كمك كردند. اکنون با گذشت روزهای بیشتر، نگرانی خانواده او و همکارانش از وضعیت بهنام بیشتر شده است.

- رضا شهابی از اعضای هیات مدیره سندیکای واحد از ٢٢ خرداد در زندان است و جز دو تماس با خانواده اش خبری از او نیست.

- مهدي فراهي شانديز از فعالين كارگري از ١٤ خرداد در زندان است و مادر او نيز طي نامه اي به نهادهاي بين المللي خواست آزادي فرزندش از زندان را و حمايت جهاني را اعلام داشت.

- منصور اسانلو و ابراهیم مددی نیز همچنان در زندانند و عليرغم اينكه ٤ سال از زنداني بودن منصور اسانلو ميگذارد و عليرغم اينكه در گزارشات غير رسمي و تحت فشار اعتراضات جهاني قول آزادي وي از سوي وزير كار جمهوري اسلامي داده شده بود، اخيرا وي را دوباره به دادگاهشان احضار كردند.

اين درحاليست كه خانواده هاي اين كارگران نيز زير فشار هستند و عليرغم مراجعات مكررشان به آنها پاسخي داده نميشود. همچنين كارگراني كه به قيد وثيقه از زندان آزاد ميشوند، زير فشار اخراج از كار قرار دارند و براي آنها پرونده قضايي تشكيل داده اند كه هر وقت كه خواستند به دادگاه احضارشان كنند و چماق زندان و سركوب را روي سرشان نگاهدارند. از جمله هم اكنون سعید ترابیان یکی دیگر از اعضای هیات مدیره سندیکای واحد که در تاریخ ٢٩ تير پس از ٤٢ روز بازداشت، زير فشار اعتراض و همبستگي جهاني كارگري با قید وثیقه از زندان آزاد شد، توسط حراست شرکت واحد از بازگشت مجدد وی به کار جلوگیری شده است. به همین صورت ٦ عضو سندیکای نیشکر هفت تپه نیز مرتبا زیر فشار قرار دارند. در نیشکر هفت تپه حراست این کارخانه این کارگران را بعد از آزاد شدن از زندان از کار اخراج کرده و حتی فریدون نیکوفر را زیر فشار قرار داده است که منزل سازمانی را تخلیه کند و اگر این کار را انجام ندهد، وسایلش را به خیابان خواهند ریخت و بیشرمانه شرط بازگشت به کار این کارگران را "توبه " کردن از فعالیت برای سندیکا و محکوم کردن آن، اعلام کرده اند. کارگران سندیکای واحد، کارگران نیشکر هفته تپه همواره در برابر این فشارها ایستاده و حق تشکل و اعتصاب را حقوق پایه ای خود اعلام داشته اند.

جمهوری اسلامی، فعالین کارگری را زیر فشار گذاشته است، تا تشکل های آنها را که ظرف اتحاد و مبارزه کارگران است، در هم شکند. این کارگران را زیر فشار گذاشته است تا مانع اتحاد و مبارزات سازمانیافته کارگران شود. باید با تمام قدرت در مقابل این فشار ها ایستاد.

"کمپین برای آزادی کارگران زندانی" همه کارگران، معلمان، دانشجویان و کل جامعه را به مبارزه ای متحد علیه این فشارها و برای آزادی فوری کارگران زندانی از زندان فرا میخواند.

"کمپین برای آزادی کارگران " براي آزادي تمامي كارگران از زندان تلاش ميكند و همگان را به پيوستن به اين كمپين فراميخواند.

كارگرزنداني ، زنداني سياسي آزاد بايد گردد

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

٤ مرداد ١٣٨٨-٢٦ ژوئيه ٢٠١٠

شهلا دانشفر
00447779898968
بهرام سروش
00447852338334

http://free-them-now.blogspot.com/

اطلاعيه شماره ١٤
تعرض و گستاخي به كارگران نيشكر هفت تپه را قاطعانه پاسخ دهيم

جمهوري اسلامي در برابر اعتراض كارگران اخراجي سنديكاي نيشكر هفت تپه به اخراجشان از كارخانه، گستاخانه از فريدون نيكوفر و چند عضو ديگر سنديكاي نيشكر هفت تپه خواسته است براي اينكه به سر كارشان بازگردند توبه كنند و سنديكايشان را محكوم كنند. قبل از آن نيز حراست نيشكر هفت تپه به فريدون نيكوفر كه از رهبران محبوب كارگران است اعلام كرده بود كه منزل سازماني را تخليه كند و در صورت خودداري وسايل او را به خيابان خواهند ريخت. اين تلاشها و فشارها در واقع انتقام جمهوري اسلامي از مبارزات پرشور كارگران نيشكر هفت تپه است كه حكومت را عقب راند. جمهوري منحوس اسلامي امروز دارد انتقام مبارزه سال گذشته كارگران را ميگيرد. در برابر اين تعرض وگستاخي٬ همه كارگران نيشكر هفت تپه و تمامي كارگران را به مقابله قاطع و حمايت از همكاران و رهبرانشان فرا ميخوانيم. جمهوري اسلامي كه در برابر صف متحد كارگران نيشكر هفت تپه و مبارزاتشان خود را بازنده ميبيند و در متن اعتراضات كل جامعه و جنب و جوش اعتراضي در ميان كارگران، به سيم آخر زده و ديوانه بار سر به ديوار ميكوبد و به چنين احكامي روي آورده است. قبلا گزارش كرديم كه ٦ کارگر نيشکر هفت تپه علي نجاتي، رضا رخشان، فريدون نيکوفر، قربان عليپور، جليل احمدي و محمد حيدري مهر به ترتيب ١٦ ماه، ٦ ماه و بقيه بمدت ٩ ماه است از کار خود اخراج شده اند و در وضعيت معيشتي بسيار نابساماني بسر ميبرند. ٥ نفر از اين کارگران ماهها در زندان بودند و رضا رخشان بارها بازداشت شده است. اما در برابر اين فشار ها سنديكاي نيشكر هفت تپه به كار خود ادامه داده و بعنوان صداي اعتراض ٥٠٠٠ كارگر در مناسبت هاي مختلف رو به جامعه سخن گفته است و ضمن اينكه حق تشكل و اعتصاب و تجمع را حقوق پايه اي خود دانسته در برابر تهديد و فشار و زنداني كردن كارگران صداي اعتراضش را بلند كرده است.
از سوي ديگر كارگران نيشكر هفت تپه وجود تشكل خود را قدر دانسته و با ايجاد صندوق همبستگي رهبران خود را مورد حمايت و پشتيباني قرار ميدهند. موضوعي كه خود بر هراس رژيم شدت داده و بارها اين كارگران بخاطر داشتن صندوق همبستگي با كارگران اخراجي خود به اخراج تهديد شده اند. كارگران سنديكاي نيشكر هفت تپه شايسته وسيعترين حمايت و پشتيباني هستند. كمپين براي آزادي كارگران زنداني با تمام قوا از كارگران نيشكر هفت تپه حمايت و پشتيباني ميكند. كارگران نيشكر هفت تپه تا همين جا الگوي خوبي از اتحاد و همبستگي بدست داده اند، بايد اين صف متحد را متحد تر كرد.
در متن اوضاع پر التهاب جامعه، جمهوري اسلامي از به ميدان آمدن كارگران آنهم با قدرت اتحاد و تشكلشان بيم دارد. با اين حملات جمهوري اسلامي تشكل كارگران نيشكر هفت تپه و اتحادشان را نشانه رفته است. با اين حملات جمهوري اسلامي كل جنبش كارگري را براي متحد شدن و پيشبرد مبارزات سراسري اش نشانه رفته است. بايد با تمام قدرت از كارگران نيشكر هفت تپه و تشكلشان حمايت كرد.
كمپين براي آزادي كارگران زنداني از همه سازمانها ونهادهاي انساندوست در سراسر جهان ميخواهد كه در مقابل اين تعرض شنيع جمهوري اسلامي و فشار بر روي كارگران سنديكاي نيشكر هفت تپه صداي اعتراضشان را بلند كنند. ميخواهد كه از كمپين براي آزادي كارگران زنداني حمايت كنند و به هر شكل كه ميتوانند براي آزادي كارگران زنداني و براي متوقف شدن فشار بر روي رهبران كارگري و لغو پرونده هاي قضايي آنها تلاش كنند. جمهوري اسلامي رژيم توبه و شلاق، و جنايت است. جمهوري اسلامي رژيمي است كه فرزاد كمانگر معلم آزاديخواه را بخاطر اينكه انسانيت را فرياد ميزد كشت. ٥ كارگر در سنندج را بخاطر شركت در مراسم اول مه به شلاق كشيد و به روي كارگران خاتون آباد كه عليه بيكارسازي و براي دستمزدهاي معوقه خود به اعتراض برخاسته بودند ، گلوله بست. جمهوري اسلامي بايد از سازمان جهاني كار آي ال او و همه نهادهاي بين المللي اخراج شود. در ايران نيز بايد نه تنها كارگران نيشكر هفت تپه، نه تنها كارگران شركت واحد، بلكه همه كارگران، همه معلمان، و كل مردم متحدانه عليه تعرضات رژيم بايستند و با طومارهاي اعتراضي و با شركت در تجمعات خانواده هاي كارگران زنداني و با پشتيباني از مبارزات كارگران نيشكر هفت تپه تعرضات رژيم اسلامي را عقب زنند.

بايد با كمپيني گسترده و جهاني به گستاخي هاي رژيم اسلامي ايران پاسخ داد. از كمپين براي آزادي كارگران زنداني وسيعا حمايت كنيد.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی
١ مرداد ٨٨- ٢٣ ژوئیه ٢٠١٠

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com
بهرام سروش
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

http://free-them-now.blogspot.com/

اطلاعيه شماره ١٣
 احضار فعالين كارگري و محاكمه آنان بايد متوقف شود
صدیق سبحانی و وفا قادری به دادگاه جمهوري اسلامي احضار شدند

به گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری روز ٢٨ تير صدیق سبحانی و وفا قادری از اعضای اين كميته به دادگاه سنندج احضار و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تجمع غیر قانونی در گلگشت سال ٨٨ در شعبه ٤ باز پرسی دادگاه سنندج ، مورد باز پرسی قرار گرفتند.

صديق سبحاني و وفاقادري به همراه ١٢ نفر دیگر از فعالین کارگری به جرم شرکت در گلگشتی که در روز جمعه سیزدهم آذر ماه سال ٨٨ ، در دفاع از کارگران زندانی تدارک دیده شده بود ، بازداشت شده و مورد اهانت و ضرب و شتم قرار گرفته و روانه بازداشتگاه شدند. بعد از اين دستگيريها وفا قادری و صدیق سبحانی پس از تحمل دو هفته بازداشت در تاریخ ٢٢ آذر سال ٨٨ با قرار وثیقه ١٠٠ میلیون تومانی از زندان آزاد شدند. و اكنون دادگاه جمهوري اسلامي اين كارگران را به جرم مجدد برای " آخرین دفاعیات" به دادگاه سنندج احضار کرده است.".كمپين براي آزادي كارگران زنداني" احضار صديق سبحاني و وفا قادري به دادگاه را محكوم ميكند.

فشار بر روي فعالين و رهبران كارگري، بازكردن پرونده قضايي براي آنها و احضار هر از چند گاه اين كارگران به دادگاه، يك شگرد جمهوري اسلامي است، براي اينكه چماق زندان و سركوب را همواره بر روي اين كارگران نگاهدارد. برای اینکه آنها را محتاط و دست به عصا كرده و بدين ترتيب جلوي سازماندهي و متحد شدن كارگران را بگيرد. با اعتراض وسيع خود در مقابل اين احضارها بايستيم. احضار فعالين كارگري و محاكمه آنها بايد متوقف شود. پرونده هاي قضايي تشكيل شده براي فعالين و رهبران كارگري بايد لغو گردد. همه كارگران زنداني بايد فورا از زندان آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی
١ مرداد ٨٨- ٢٣ ژوئیه ٢٠١٠

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968

بهرام سروش:
0044-7852 338334اطلاعيه شماره ١٢
از خواست مادر مهدي فراحي شانديز و تلاشش براي آزادي فرزندنش از زندان وسيعا حمايت كنيم
به كمپين براي آزادي كارگران بپيونديد

مهدي فراحي شانديز يكي از فعالين كارگري است كه از ٩ خرداد تا كنون در زندان است. فراحي شانديز در اول مه سال ٨٨ در پارك لاله دستگير و به مدت نه ماه در زندان بود و سرانجام با قيد وثيقه آزاد گرديد. از آنجا كه مامورين زندان وسايل شخصي مهدي فراحي را كه نزد خود ضبط كرده بودند، به او برنگردانده و او بارها براي گرفتن آنها مراجعه كرده بود، وی در تاريخ ٩ خرداد براي تحويل وسايلش به زندان اوين ميرود. در برابر برخورد توهين آميز و زورگويي مامورين زندان، مهدي فراهي تحملش سلب ميشود و در ادامه بين او و نگهبانان جنايتكار زندان جمهوري اسلامي مجادله ای در گرفته و در نتيجه او را دستگير و زنداني ميكنند. از آن موقع مهدي فراهي در زندان است. مهدي فراهي بطور واقعي بخاطر شركت در مراسم اول مه و بخاطر دفاع از حقوق كارگر و مبارزاتش در زندان است. مهدي فراهي شانديز بايد فورا از زندان آزاد شود.


مادر مهدي فراهي طي نامه اي به سازمان حقوق بشر ماجراي كامل دستگيري وي را شرح ميدهد و خواهان آزادي فوري فرزندش ميشود. متن اين نامه ضميمه است.

كمپين مبارزه براي آزادي كارگران زنداني ضمن حمايت و پشتيباني از خواست اين مادر، و تلاشش براي آزادي مهدي فراهي شانديز، خواهان آزادي فوري او و همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي از زندان است. با تمام قدرت از كمپين مبارزه براي آزادي كارگران زنداني حمايت كنيد.

متن نامه
نامه مادر مهدي فراحي شانديز به سازمان حقو ق بشر

اين جانب مادر مهدي فراحي شانديز به اطلاع مي رساند که فرزندم در تاريخ 11/02/88 به اتهام پياده روي در پارک لاله در روز جهاني کارگر دستگير وهمان شب ماموران امنيتي به منزل آمده و کيس کامپيوتر و شناسنامه و کارت ملي و پاسپورت و موبايل وي را برده. مدت نه ماه در زندان اوين دوران محکوميت خود را در سلول انفرادي سپري کرده و آزاد مي شود. براي باز پس گرفتن اموال شخصي به زندان اوين رفته وآنها گفته اند که نزد دادگاه انقلاب است واين ماجرا درچند نوبت در روزهاي مختلف رخ مي دهد از آنجايي که نامبرده در دوران محکوميت مورد شنکجه روحي ورواني و جسمي شده بود در تاريخ 09/03/89 در دادگاه انقلاب اسلامي بجاي گرفتن وسايل شخصي مورد گفتگو وجدل بحثي شده که بعلت مشکلات روحي عصباني شده است و او را دستگير وبه بازداشتگاه کهريزک برده وبه مدت 4 هفته نگهداري و مورد شکنجه قرار مي گيرد. در صورتي بنا به دستور آقاي خامنه اي کهريزک تعطيل شده بود؟ و طبق قانون بازداشت متهم حداکثر 24 ساعت مي باشد نه 4 هفته ونه در بازداشتگاهي که اين همه فاجعه در آن رخ داده است. سپس يک روز به زندان اوين برده واز آنجا به زندان قزل حصار کرج برده اند واز وضيعت مناسبي بر خوردار نمي باشد.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

١ مرداد ٨٨- ٢٣ ژوئیه ٢٠١٠

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968
Shahla_Daneshfar@yahoo.com

بهرام سروش:
0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com

http://free-them-now.blogspot.com/


اطلاعيه شماره ١١
جمهوری اسلامی با دستگیری و تهدید به اخراج، فعالین سندیکای شرکت واحد را زیر فشار گذاشته است

همانطور که مطلع هستید، رضا شهابي از اعضاي هيات مديره شركت واحد هنوز در زندان است و گفته ميشود كه در بند ٢٠٩ اوين در بازداشت بسر ميبرد. رضا شهابي در ٢٢ خرداد دستگير شده بود و در اين مدت تنها دو تماس تلفنی داسته است. سعيد ترابيان يكي ديگر از كارگران بازداشتي شركت واحد بود كه امروز ٢٩ تير بعد از ٤٢ روز زندان زير فشار اعتراضات وسيع از زندان آزاد شد.

بعلاوه ٧ نفر از اعضای هیات مدیره و فعالین این سندیکا به نامهای ١- علی اکبر پیر هادی ٢- حسن کریمی ٣- ناصر غلامی ٤- منصور حیات غیبی ٥- حسن میرزایی ٦- هادی کبیری ٧- حسین کریمی سبزوار همچنان از کار خود اخراج و در مقابل پيگيري هاي خود جوابی دریافت نکرده اند. این درحالیست که تحت فشار اعتراضات كارگران سنديكاي واحد (، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری جمهوری اسلامی رای بر وارد دانستن شکایت آنان (داده است و از ٣٠ پرونده همسان، ٢٣ نفر آنها با همین رأی به شعبات هم عرض ارجاع شده‌ و در هیئت حل اختلاف حکم بازگشت بکار گرفته‌اند.

علاوه بر آن ٣ نفر ديگر از اعضای سندیکای شرکت واحد به نامهای ١- داوود نوروزی ٢- عطا باباخانی ٣- امیر تاخیری که از مراجع قضایی و هیئت های هم عرض و حل اختلاف ادارات کار حکم بازگشت بکار گرفته‌اند (و حکم آنان در مراحل اجرایی می باشد ، اما تا کنون مدیریت شرکت واحد از اجرای حکم، استنکاف ورزیده و از بازگشت به کار این کارگران ممانعت کرده است و دو نفر ديگر از اعضای سندیکا نيز به نامهای آقایان ١- عبدالله حسینی ٢- سید رضا نعمتی پور حکم اخراج گرفته اند.

منصور اسانلو و ابراهیم مددی نیز همچنان در زندانند. حتی خانواده هاي این کارگران از فشار جمهوری اسلامی در امان نیستند. از جمله در همین ماه همسر فرزند منصور اسانلو خانم زویا صمدی دستگیر و مورد اذیت و آزاد قرار گرفت و این فشار باعث سقط فرزند دو ماه او شد و همیطور همسر رضا شهابی تلفنی به اداره اطلاعات احضار شده است.

در ارتباط با این فشارها سندیکای کارگران شرکت واحد طی اطلاعیه ای در ٢٨ تیر ماه مینویسد: " با تمام فشارها و امنیتی کردن فضای کارگری، سندیکای شرکت واحد کماکان به دفاع از حقوق کارگران ادامه می‌دهد و از هیچ کوششی در راه دفاع از منافع کارگران دریغ نخواهد کرد. از کلیه نهادهای مدنی و حقوق بشری و سازمانها و اتحادیه های کارگری بویژه فدراسیون بین المللی حمل و نقل (ITF) تقاضای پشتیبانی و همیاری بیشتری داریم."

کمپین برای آزادی کارگران زندانی همگان را به کارزاری گسترده برای آزادی کارگران زندانی و متوقف شدن فشار بر روی فعالین و رهبران کارگری و لغو پرونده های قضایی آنان فرا میخواند. کمپین برای آزادی کارگران زندانی فشار بر روی خانواده های کارگران زندانی و فعالین کارگری را شدیدا محکوم میکند. ما در کنار این خانواده ها با تمام قدرت برای آزادی کارگران زندانی تلاش میکنیم. همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی باید فورا از زندان آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

٢٩ تیر ٨٨- ٢٠ ژوئیه ٢٠١٠

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968

بهرام سروش:
0044-7852 338334


اطلاعیه شماره ١٠

سعید ترابیان از زندان آزاد شد
همه كارگران زنداني بايد از زندان آزاد شوند

به گزارش سنديكاي كارگران شركت واحد، امروز ٢٩ تير ساعت ٣ بعد از ظهر سعيد ترابيان عضو هيات مديره اين سنديكا پس از ٤٢ روز بازداشت از زندان آزاد شد. سعيد ترابيان روز ١٩ خرداد بازداشت شده بود و به او اتهام اقدام عليه امنيت ملي و تبليغ عليه نظام را وارد كرده اند. سعيد ترابيان زير فشار همبستگي جهاني كارگري از زندان آزاد شد.

كمپين براي آزادي كارگران، آزادي سعيد ترابيان را به او، به خانواده و بستگانش، به سنديكاي شركت واحد و همه همكارانش و به همه انسانهاي آزاديخواه تبريك ميگويد. پرونده تشكيل شده براي سعيد ترابيان و پرونده هاي تشكيل شده براي فعالين كارگري بايد لغو شود. تهديد و فشار بر روي فعالين كارگري بايد متوقف شود و فعالين كارگري كه بخاطر مبارزاتشان براي داشتن تشكل و براي خواستهاي برحقشان از كار اخراج شده اند، از جمله كارگران اخراجي شركت واحد و اعضاي هيات مديره سنديكاي نيشكر هفت تپه بايد فورا به سركارشان بازگردند.

سعيد ترابيان آزاد شد، اما رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي از كارگران شركت واحد و بهنام ابراهيم زادي و مهدي فراهي شانديز دو فعال كارگري ديگر هنوز در زندانند. همه كارگران زنداني و زندانيان سياسي بايد از زندان آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

٢٩ تیر ٨٨- ٢٠ ژوئیه ٢٠١٠

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968

بهرام سروش:
0044-7852 338334اطلاعیه شماره ٩
از مکان بازداشت سعید ترابیان و رضا شهابی خبری در دست نیست

در خبری که به ما رسیده بود از انتقال سعید ترابیان از اعضای هیات مدیره سندیکای واحد به زندان گوهردشت در بند ٤ در حسینیه سالن ١١ گزارش داده بود. این خبر از جانب سندیکای شرکت واحد رد شده و گفته میشود صرفا اسم او در لیست زندانیان گوهر دشت است، اما هیچ اطلاعی از محل دقیق او در دست نیست و از ١٩ خرداد که بازداشت شده است، تا کنون تماسی با خانواده و دوستان و همکارانش نداشته است.
کمپین برای آزادی کارگران زندان اخبار دقیق وضعیت این کارگران زندانی را دنبال میکند. هم اکنون منصور اسانلو، ابراهیم مددی، رضا شهابی و سعید ترابیان از کارگران شرکت واحد و بهنام ابراهیم زاده و مهدی فراهی شاندیز دو فعال کارگری دیگر در زندانند. کارگران زندانی باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968

بهرام سروش:
0044-7852 338334اطلاعیه شماره ٨
دادياري ٦ دادسراي كرج منصور اسانلو را بار ديگر به تبليغ عليه نظام متهم كرد

قبلا اطلاع دادیم که منصور اسانلو در ٩ تير ماه با وارد كردن اتهامات واهي جديدي به شعبه ٦ دادسراي كرج انتقال داده شد. اکنون خبر میرسد که دادیاری ٦ "دادگاه انقلاب" جمهوري اسلامي در شهر كرج او را بار ديگر به تبليغ عليه نظام متهم كرد. ضمن اينكه او را از اتهام ارتباط با "معاندين نظام" تبرئه كرد. منصور اسانلو هم اكنون در زندان گوهردشت بسر ميبرد و در تير سال ٨٦ دستگير و ٥ سال محكوميت دارد.

منصور اسانلو در زندان است، بخاطر ساختن سنديكاي شركت واحد و دفاع از حق كارگران براي داشتن تشكل خود. منصور اسانلو در زندان است، بخاطر مبارزات جانانه كارگران شركت واحد در سال ٨٤ و نقش او در مبارزات كارگران واحد به عنوان يكي از رهبران اعتراضات آنان. در جمهوري اسلامي، تلاش براي ايجاد تشكل، مبارزه براي حقوق پايه اي خود، تبليغ عليه نظام است و مجازات آن زندان است. كمپين براي آزادي كارگران زنداني، محاكمه منصور اسانلو و متهم كردن او بخاطر مبارزاتش را محكوم ميكند و خواهان آزادي فوري وي و همه كارگران زنداني و متوقف شدن فشار و تهديد بر روي رهبران و فعالين كارگري است. با تمام قدرت از كمپين براي آزادي كارگران زنداني حمايت و پشتيباني كنيد.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968

بهرام سروش:
0044-7852 338334

٢٧ تير ١٣٨٨، ١٨ ژوئيه ٢٠١٠


اطلاعيه شماره ٧
حراست نيشكر هفت تپه فريدون نيكوفر عضو هيات مديره سنديكاي نيشكر هفت تپه را  تهديد كرده است كه اگر خانه سازماني را تخلیه نكند وسايلش را به خيابان خواهند ريخت

قبلا به اطلاع رسانديم كه ٦ کارگر اخراجي نيشکر هفت تپه علي نجاتي، رضا رخشان، فريدون نيکوفر، قربان عليپور، جليل احمدي و محمد حيدري مهر به ترتيب ١٦ ماه، ٦ ماه و بقيه بمدت ٩ ماه است از کار خود اخراج شده اند و در وضعيت معيشتي بسيار نابساماني بسر ميبرند. ٥ نفر از اين کارگران ماهها در زندان بودند و رضا رخشان بارها بازداشت شده است.

اين كارگران به اشكال مختلف زير فشار قرار دارند. در ادامه اين فشار حراست شرکت نیشکر هفت تپه از خانواده فريدون نيكوفر خواسته است که خانه ی سازمانی این شرکت را تخلیه نماید. و به او اعلام شده است كه در صورتی که به زودی خانه سازمانی این شرکت را ترک نکند، تمامی وسایل خانه اش را به خیابان خواهند ریخت و به شدت با وی برخورد خواهند کرد. بايد با تمام قدرت در مقابل اين تهاجم ايستاد.

همچنين تعدادي از فعالين كارگري در شركت نيشكر هفت تپه را بخاطر فعاليت براي جمع آوري كمك مالي براي كارگران اخراجي سنديكاي نيشكر هفت تپه تهديد كرده اند كه اگر به كار خود ادامه دهند به اداره اطلاعات شوش احضار خواهند شد و آنها را تهديد به اخراج كرده اند. بايد در مقابل فشارهاي حراست براي متوقف كردن كار اين صندوق ايستاد و وسيعا به اين صندوق كمك كرد.

فشار بر روي رهبران كارگري مقدمه اي است براي فشار بيشتر بر كل كارگران نيشكر هفت تپه. نبايد فرصت داد. جمهوري اسلامي به اين كارگران فشار مي آورد تا سنديكاي كارگران نيشكر هفت تپه را به تعطيلي كشاند. تا صفوف متحد كارگران اين كارخانه را در هم شكند. بايد در مقابل اين فشار ها ايستاد.

كارگران اخراجي نيشكر هفت تپه به اخراج خود اعتراض كرده و هيات حل اختلاف اداره كار را وادار به بررسي اين خواست خود كرده اند. خانواده هاي اين كارگران در ١٥ تير با تجمع خود در مقابل دفتر اداره كار شهرستان شوش اعتراض همسرانشان به اخراج ها همراهي كردند. بايد از اعتراض اين كارگران و خانواده هايشان وسيعا حمايت كرد.

كارگران اخراجي سنديكاي نيشكر هفت تپه بايد فورا سر كار خود بازگردند و پرونده هاي تشكيل شده براي آنان باطل شود. ٥٠٠٠ كارگر نيشكر هفت تپه با اعلام اعتصاب و تجمعات اعتراضي خود ميتوانند نه تنها رهبران اخراجي خود را به سر كار بازگردانند و به تهديد و احضار آنان از سوي حراست و اطلاعات رژيم خاتمه دهند، بلكه ميتوانند در صف جلوي اعتراض براي آزادي همه كارگران زنداني باشند.

كارگران نيشكر هفت تپه ميتوانند با اعتراض متحدشان نگذارند كه فريدون نيكوفر را بخاطر اينكه سخنگوي اعتراض كارگران بوده از خانه اش بيرون كنند. و اجازه ندهند كه اين كارگران چنين زير فشار قرار گيرند.

كمپين براي آزادي كارگران از مبارزات كارگران نيشكر هفت تپه و خانواده هايشان با تمام قوا حمايت ميكند. يك نقطه قوت كارگران نيشكر هفت تپه همانطور كه هميشه تاكيد كرده ايم، اتحاد و همبستگي اين كارگران است. صندوق همبستگي با كارگران اخراجي شكل مهمي از اين همبستگي است. بايد به هر شكل كه ميتوانيم به اين صندوق كمك رسانيم.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني، از كارگران نيشكر هفت تپه و همه كارگران و كل جامعه ميخواهد كه در كارزار جهاني براي آزادي كارگران زنداني و متوقف شدن فشار بر روي رهبران كارگري با تمام قدرت شركت كنند.

كمپين مبارزه براي آزادي كارگران خواهان متوقف شدن فوري فشار و تهديد بر روي رهبران سنديكاي نيشكر هفت تپه، باطل شدن پرونده هاي تشكيل شده براي اين كارگران و بازگشت آنان بر سركارشان است.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر:
0044-77798 98968

بهرام سروش:
0044-7852 338334اطلاعيه شماره ٦: كمپين براي آزادي كارگران زنداني: سعيد ترابيان، كارگر زنداني، به بند ٤ بازداشتگاه گوهردشت كرج منتقل گرديد

٢٥ تير ٨٨- ١٦ژوئيه ٢٠١٠

كارگر زنداني آزاد بايد گردد

بنا بر اخبار رسيده، سعيد ترابيان از اعضاي هيات مديره سنديكاي واحد و چهره محبوب در ميان كارگران روز ٢٣ تير به زندان گوهردشت كرج منتقل شده و در حال حاضر در حسينيه سالن ١١ بند ٤ بازداشت است. بنا به گزارشها در اين بند زندانيان در وضعيت بسيار سختي بسر ميبرند و در آن ١٦٠ زنداني جا داده شده كه تعدادشان به حديست كه حتي جايي براي خوابيدن و نفس كشيدن ندارند. و سالن فاقل سيستم تهويه و امكاناتي چون خنك كننده آب است. اين درحاليست كه سعيد ترابيان از بيماري قلبي رنج ميبرد و در سال گذشته دوبار دچار حمله قلبي شده و روزانه دارو مصرف ميكند و بايد تحت نظر پزشك باشد. از سوي ديگر از محل بازداشت رضا شهابي يكي ديگر از اعضاي هيات مديره سنديكاي واحد خبري نيست و تنها در دو تماس تلفني با خانواده اش از سلامت خود خبر داده است. منصور اسانلو و ابراهيم مددي نيز در زندان گوهردشت به سر ميبرند.

دستگيري كارگران در ايران و فشار بر روي آنان با اعتراض كارگران در ايران و در سطح جهاني روبروست. در ايران تشكلهايي كه به همت خود كارگران تشكيل شده است، سنديكاي شركت واحد، سنديكاي نيشكر هفت تپه، اتحاديه آزاد كارگران ايران، كميته پيگيري براي ايجاد تشكل هاي آزاد كارگري، انجمن صنفي كارگران برق و فلز كار كرمانشاه، هيات بازگشايي سنديكاي كارگران فلزكار مكانيك و كارگران ايران خودرو با بيانيه هاي خود و با اطلاعيه هاي جمعي خود اين دستگيري ها را محكوم كرده اند. در سطح جهاني نيز اين موضوع با اعتراض اتحاديه هاي كارگري روبرو شده است. از جمله عفو بين الملل بعد از دستگيري سعيد ترابيان و رضا شهابي اعلام به اقدامي فوري كرد . همچنين اين دستگيريها از سوي اتحاديه هاي ث ژت در فرانسه، اتحاديه ساختماني معادن و جنگلباني بخش ساختماني، دبير كل كنفدراسيون اتحاديه بين المللي كارگران، اتحاديه كارگران پست كانادار، اتحاديه كارگران صنايع توليدي استراليا، اتحاديه بين المللي ترانسپورت ، نامه هايي اعتراضي به مقامات جمهوري اسلامي ارسال شده و خواهان آزادي فوري كارگران زنداني و حق كارگران در داشتن تشكل هاي خود و آزادي برپايي تجمعات و حق برپايي مراسم اول مه تاكيد شده است. دو اتحاديه بين المللي کنفدراسيون بين‌المللی اتحاديه‌های کارگری و فدراسيون جهانی کارگران حمل و نقل در نامه‌هايی به سازمان بين‌المللی کار، آی ال او، به بازداشت فعالان کارگری در ايران اعتراض کرده‌اند.

ما نيز به كمپيني جهاني براي آزادي كارگران زنداني در ايران فراخوان داده ايم. ٦ كارگر زنداني، منصور اسانلو، ابراهيم مددي، سعيد ترابيان، رضا شهابي، بهنام ابراهيم زاده و مهدي فراهي شانديز بايد فورا از زندان آزاد شوند. پرونده هاي تشكيل شده براي فعالين كارگري بايد فورا لغو شود و احضار ها متوقف گردد.

ما همگان را به حمايت فعال از اين كمپين فراميخوانيم.

كمپين براي آزادي كارگران زندانی

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد

شهلا دانشفر:

00447779898968

بهرام سروش:

00447852338334


اطلاعيه شماره ٥: كمپين براي آزادي كارگران زنداني: احضار صدیق کریمی و فواد کیخسروی را به دادگاه قویا محکوم میکنیم

٢٥ تير ٨٨- ١٦ژوئيه ٢٠١٠

كارگر زنداني آزاد بايد گردد

ساعت ٣٠:١٠ صبح روز ٢٩ تير صديق كريمي عضو هيات مديره و فواد كيخسروي از اعضاي اتحاديه آزاد كارگران ايران به شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج حاضر شدند. صديق كريمي و فواد كيخسروي از فعالين كارگري سرشناس و محبوب در شهر سنندج هستند. اين كارگران در اول مه امسال توسط مامورين اطلاعات جمهوري اسلامي، به اتهام تلاش براي برگزاري مراسم روز جهاني كارگر بازداشت شدند و در دادگاه به جرم عضويت در اتحاديه آزاد كارگران ايران، به آنان اتهام اقدام عليه امنيت ملي وارد شد و برايشان قرار محاكمه براي روز ٢٩ تير تعيين گرديد.

بعلاوه اينكه اكنون بيش از يكماه است كه سعيد ترابيان و رضا شهابي از كارگران شركت واحد در زندانند و خبري از آنها در دست نيست. سعيد ترابيان از بيماري قلبي رنج ميبرد و در سال گذشته دو بار دچار سكته قلبي شده است. بهنام ابراهيم زاده از فعالين كارگري و دفاع از حقوق كودكان از ٢٢ خرداد تا كنون در زندان است و زير شكنجه جانيان جمهوري اسلامي، دو دنده او و يك پايش شكسته و نياز به معالجه فوري دارد و مهدي فراهي شانديز نيز در همين خرداد ماه دستگير شده است و وضعيتش ناروشن است. اين در حاليست كه منصور اسانلو و ابراهيم مددي دو چهره شناخته شده كارگري و از رهبران سنديكاي شركت واحد در زندانند.

يك معضل ديگر در رابطه با اين كارگران فشار اقتصادي بر روي خانواده هايشان است. كارگران شركت واحد كه بعد از كشاكش هاي بسيار به سركار خود بازگرداند شده بودند، اكنون بعد از اين دستگيري خطر اخراج تهديدشان ميكند.

با كارزاري گسترده و جهاني بايد در مقابل اين تعرضات ايستاد. ٦ كارگر زنداني منصور اسانلو، ابراهيم مددي، رضا شهابي، سعيد ترابيان، بهنام ابراهيم زاده، مهدي فراهي شانديز بايد فورا از زندان آزاد شوند. پرونده هاي تشكيل شده قضايي براي كارگران فواد كيخسروي، و صديق كريمي و ٦ كارگر سرشناس نيشكر هفته تپه، علي نجاتي، رضا رخشان، فريدون نيکوفر، قربان عليپور، جليل احمدي و محمد حيدري مهر كه احكام اخراج از كار گرفته اند بايد فورا لغو شود و اين كارگران به سركارشان باز گردند.

به هر شكل كه ميتوانيد با كمپين براي آزادي كارگران زنداني همكاري كنيد. براي آزادي اين كارگران و در اعتراض به احضار فعالين كارگري طومار اعتراضي جمع كنيد. در تجمعات خانواده هاي كارگران زنداني شركت كرده و به صندوق هاي مالي كمك به كارگران در ميان خود كارگران شكل گرفته است، ياري كنيد.

در سطح جهاني تلاش كنيد كه با اتحاديه هاي كارگري و نهادهاي انساندوست تماس برقرار كنيد و بخواهيد كه به اين كمپين بپيوندند. در هر شهري كه هستيد، با برپايي ميزهاي اطلاع رساني و خبر رساني افكار جهاني را وسيعا به حمايت از كارگران ايران جلب كنيد. خود را فعال اين كمپين بدانيد و به هر شكل كه ميتوانيد با آن همكاري كنيد.

كمپين براي آزادي كارگران زندانی

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد

شهلا دانشفر:

77798989680044

بهرام سروش:

00447852338334


اطلاعیه شماره ٤: از بهنام ابراهيم زاده خبري در دست نيست

٢٤ تير ١٣٨٨، ١٥ ژوئيه ٢٠١٠

کارگر زندانی آزاد باید گردد

همانطور كه قبلا به اطلاعتان رسانديم بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري وفعال دفاع از حقوق كودك در ٢٢ خرداد دستگير شد و در همان تماس روز اول از بهداري زندان خبر داد كه مورد ضرب و شتم شديدي قرار گرفته و دو دنده و پاي او شكسته است. از آنزمان تا امروز خبري از او در دست نيست. عليرغم مراجعات هر روزه همسرش، به آنها پاسخي داده نميشود. خانواده وي بشدت نگران بهنام هستند. اكنون وضع بهنام ابراهيم زاده نگران كننده است. بهنام ابراهيم زاده نياز به معالجه و درمان فوري دارد. مادر و برادر بهنام طي نامه اي به انسانهاي آزاديخواه در سراسر جهان طلب كمك كردند. به درخواست مادر بهنام براي كمپيني گسترده براي آزادي بهنام و همه كارگران زنداني از زنداني وسيعا پاسخ دهيم. بايد با اعتراض وسيع خودمان جلوي فشار بيشتر بر روي بهنام و خانواده اش را بگيريم. بخواهيم بهنام فورا از زندان آزاد و تحت درمان قرار گيرد. همه كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

شهلا دانشفر:

0044-77798 98968

بهرام سروش:

0044-7852 338334اطلاعيه شماره ٣:خانواده هاي كارگران اخراجي سنديكاي نيشكر هفت تپه خواهان بازگشت بكار همسرانشان شدند


پرونده هاي تشكيل شده براي كارگران نيشكر هفت تپه بايد لغو شود

به گزارش سايت اتحاد "اتحاديه آزاد کارگران ايران" روز ١٥ تير خانواده هاي كارگران اخراجي سنديكاي نيشكر هفت تپه درمقابل اداره كار شهرستان شوش كه قرار بود جلسه هيئت حل اختلاف براي رسيدگي به شكايات اين كارگران تشكيل شود، جمع شده و با در دست داشتن پلاكارد خواهان بازگشت بکار همسران و پدران خود شدند.

بنا به گزارش در اين روز قرار بود جلسه هيئت حل اختلاف اداره کار شوش براي رسيدگي به شکايت قربان عليپور و محمد حيدري مهر که حکم اخراج آنان توسط هيئت تشخيص اين اداره صادر شده بود، تشكيل شود و اين كارگران به همراه وكيل خود پروين محمدي و دو نفر ديگر از همکاران اخراجي شان براي شركت در جلسه حاضر بودند. اما از ٩ نفر اعضاي هيئت حل اختلاف اين اداره فقط سه نفر در جلسه حاضر بودند و به همين دليل بدليل به حد نصاب نرسيدن اعضاي اين هيئت، تصميم گيري به زمان ديگري موکول شد.

در اين جلسه کارگران اخراجي نيشکر هفت تپه(چهار نفر) به همراه وکيل خود خواهان رسيدگي همزمان به شکايت هر چهار نفر در يک جلسه شدند.

٦ کارگر اخرجي نيشکر هفت تپه علي نجاتي، رضا رخشان، فريدون نيکوفر، قربان عليپور، جليل احمدي و محمد حيدري مهر به ترتيب ١٦ ماه، ٦ ماه و بقيه بمدت ٩ ماه است از کار خود اخراج شده اند و در وضعيت معيشتي بسيار نابساماني بسر ميبرند. ٥ نفر از اين کارگران ماهها در زندان بودند و رضا رخشان بارها بازداشت شده است.

گفتني است كه حراست نيشكر هفت تپه برخي از کارگران اين کارخانه که ماهانه براي همکاران اخراجي خود اقدام به جمع آوري کمک مالي ميکردند را احضار و ضمن تهديد به اخراج اين کارگران، آنان را بشدت از اين اقدام بر حذر کرده است.

كارگران نيشكر هفت تپه كه بخاطر مبارزاتشان براي داشتن حق تشكل و خواستهايشان بارها بازداشت شده و مورد تهديد و فشار قرار گرفته اند و اكنون از كار بيكار و در تنگناي اقتصادي قرار دارند، بايد فوري سركار خود باز گردند. كمپين براي آزادي كارگران از مبارزات كارگران نيشكر هفت تپه و خانواده هايشان با تمام قوا حمايت ميكند. يك نقطه قوت كارگران نيشكر هفت تپه اتحاد و همبستگي اين كارگران است. صندوق همبستگي با كارگران اخراجي شكل مهمي از اين همبستگي است. بايد وسيعا به اين صندوق كمك كرد. ٥٠٠٠ كارگر نيشكر هفت تپه با اعلام اعتصاب و تجمعات اعتراضي خود ميتوانند نه تنها رهبران اخراجي خود را به سر كار بازگردانند و به تهديد و احضار آنان از سوي حراست و اطلاعات رژيم خاتمه دهند، بلكه ميتوانند در صف جلوي اعتراض براي آزادي همه كارگران زنداني باشند. كمپين براي آزادي كارگران از كارگران نيشكر هفت تپه و همه كارگران و كل جامعه ميخواهد كه در كارزار جهاني براي آزادي كارگران زنداني و متوقف شدن فشار بر روي رهبران كارگري با تمام قدرت شركت كنند.

كمپين مبارزه براي آزادي كارگران خواهان متوقف شدن فوري فشار و تهديد بر روي رهبران كارگري و كارگران معترض، باطل شدن پرونده هاي تشكيل شده براي اين كارگران و آزادي فوري كارگران زنداني است.

شهلا دانشفر:

0044-77798 98968

بهرام سروش:

0044-7852 338334


اطلاعیه شماره ٢: به فراخوان مادر و برادر بهنام ابراهيم زاده وسيعا پاسخ دهيم

کارگر زندانی آزاد باید گردد

مادر و برادر بهنام ابراهیم زاده یکی از فعالین کارگری و مدافع حقوق کودک در ایران نامه ای داده اند، خطاب به مردم انساندوست در سراسر جهان. نامه ای که خطابش به جهانیان است برای رها کردن بهنام و همه کارگران زندانی از زندان. نامه ای گویا که تصویری گویا از زندگی و مبارزه کارگران معترض در ایران میدهد. این نامه را ما از سایت "برای ایران آزاد " برگرفتیم. این نامه در واقع همان کارزاری است که ما برای آزادی کارگران در ایران فراخوانش را دادیم. بياييد تا با تمام قدرت به فراخوان این مادر پاسخ دهيم. به کمپین برای آزادی کارگران ایران بپیوندید. به هر شکل که میتوانید در کارزار برای آزادی کارگران زندانی تلاش کنید. متن نامه ضمیمه است.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

١٩ تير ١٣٨٨، ١٠ ژوئيه ٢٠١٠

شهلا دانشفر:

0044-77798 98968

بهرام سروش:

0044-7852 338334***

متن نامه مادر و برادر بهنام ابراهيم زاده:

به همه مردم انساندوست در سراسر جهان

ما خواهان آزادی بهنام ابراهیم زاده و همه کارگران زندانی از زندان هستیم

ما یک خانواده کارگری در شهر اشنویه در ایران هستیم. هم اکنون بهنام پسر ٣٥ ساله ما در زندان است. او را در روز شنبه ۲۲ خرداد (١٢ ژوئن) در تهران دستگیر کردند و در همان اول آنچنان مورد ضرب و شتم قرارش دادند که دو دنده او و پایش شکسته است. او از بهداری زندان زنگ زد و وضعش را برایمان گفت. دیگر از آنروز از او خبری نداریم و کسی جوابمان را نمیدهد.

بهنام ما كارگر لوله سازي پلي اتيلن شورآباد شهر ري است. او مدافع حقوق کارگر و حقوق کودک و حقوق انسان است. او را سال گذشته نیز بخاطر تجمع اول مه در پارک لاله تهران دستگیر کردند و یکماه زندان بود و بعد هم با قید وثیقه آزاد شد.

جدا از بهنام همسر من عبدالرحمان ابراهیم زاده و پسر دیگرم عیسی نیز کارگرانی هستند که همیشه برای حقشان مبارزه کرده اند و هیچگاه نتوانسته اند خاموش بمانند. آنها را نیز به همراه تعدادی دیگر از هم قطارانش سال گذشته دستگیر کردند و دوازده روز زندان نگاهش داشتند و بعد هم با وثیقه ده میلیون آزادش کردند و اکنون دوباره احضارشان کرده اند که در دوم مرداد ماه (٢٤ ژوئیه) خود را به دادگاه آنان معرفي كنند.

فرزندان من و همسرم را زير فشار گذاشته اند، به خاطر اينكه ميخواهند مثل يك انسان زندگي كنند. آنها را مثل يك مجرم به زندان انداخته اند و برايشان پرونده تشكيل داده اند، براي اينكه حق و حقوقشان را ميخواهند. و سالهاست اين فشار بر سر خانواده ما و خانواده هاي بسياري از كارگراني است كه نخواسته اند خاموش باشند و حق و حقوقشان را خواسته اند. و دستگيري آنها برابر است با فشار فقر و گرسنگي به خانواده هايشان. و در اين ميان خانواده ها نيز كه جوياي وضع عزيزانشان هستند زير فشار دائم و تحقير و توهين قرار دارند.

من و فرزندم موسي كه اين نامه را مينويسيم ، ميدانيم كه ممكن است مشكلات بسياري برايمان در بر داشته باشد. اما ما نيز نميتوانيم خاموش بمانيم. تا كي؟

ما خواهان آزادي فوري عزيزانمان از زندان و همه كارگران و همه مردمي كه در زندان هستند ، مي باشيم. ما ميخواهيم كمك مان كنيد. جهاني كم كمان كنيد. همه كارگران و همه مردم كمك مان كنيد. جمع بشويم و كاري بكنيم. بهنام را آزاد كنيم. همه كارگران را آزاد كنيم.

عايشه مادر بهنام ابراهيم زاده

موسي برادر بهنام ابراهيم زاده

١٧ تير ١٣٨٨، ٨ ژوئيه ٢٠١٠


اطلاعيه شماره ١: كارگر زنداني آزاد بايد گردد

آخرين اخبار از كارگران زنداني و فشار بر روي خانواد هاي كارگران زنداني

١٨ تير ١٣٨٨، ٩ ژوئيه ٢٠١٠

بيش از يكماه از دستگيري سعيد ترابيان و رضا شهابي از كارگران سنديكاي شركت واحد و چهره هاي محبوب و شناخته شده كارگران واحد ميگذرد. سعيد ترابيان كه از بيماري قلبي رنج ميبرد و در سال گذشته دچار سكته قلبي شد، اكنون در بند ٢٠٩ اوين زير فشار بسر ميبرد و از ١٩ خرداد تا كنون هيچگونه تماسي با خانواده اش نداشته است. مزدوران چمهوري اسلامي بعد از دستگيري به منزل مادر وي هجوم بردند و منزل آنها را مورد تفتيش قرار دادند. رضا شهابي نيز فقط يك بار با خانواده اش تماس تلفني داشته است و بنا به گزارشات منتشر شده از سوي سنديكاي شركت واحد طي روزهاي گذشته طي تماسي تلفني از همسر رضا شهابي خواسته اند كه جهت پاسخگويي به برخي سوالات در خصوص همسرش، تحت عنوان تسهيل آزادي وي، به يكي از نهادهاي اطلاعاتي رژيم مراجعه كند. اين درحاليست كه منصور اسانلو رئئس سنديكاي شركت واحد چهار سال است در زندان است و در اين مدت بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و با وجود اينكه از بيماري چشم و بيماريهاي متعددي رنج ميبرد، نه تنها به او فرصت معالجه نداده اند، بلكه او را به زندان گوهردشت انتقال داده و در آنجا چندين بار مورد ضرب و شتم قرار داده و هر از چندي با دسيسته اي به بند انفرادي منتقلش كرده اند. در ادامه همين فشار ها ، منصور اسانلو در ٩ تير ماه با وارد كردن اتهامات واهي جديدي به شعبه ٦ دادسراي كرج انتقال داده شد. همچنين روز ٢ تير جانيان حكومت زويا صمدي همسر فرزند اسانلو را به جرم مناسبت با اسانلو دستگير و مورد آزاد قرار دادند و شبانه وي را در محلي در زير پل سيد خندان تهران رها كردند و تحت فشار اين حمله او فرزند دو ماهه خود را كه در شكم داشت سقط كرد و هنوز در شوك اين اتفاق بسر ميبرد. ابراهيم مددي نيزعضو ديگر هيات مديره اين سنديكاست كه هم اكنون در زندان گوهر دشت زنداني است و به دو سال زندان محكوم شده است.

بدين ترتيب سعيد ترابيان، رضا شهابي ، منصور اسانلو و ابراهيم مددي از كارگران سنديكاي واحد در زندانند و خانواده هاي اين كارگران زير فشار و تهديد. بطوريكه خانم پراوانه اسانلو در گفتگويي اظهار داشت كه اگر اتفاقي براي خانواده ما بيفتند باني آن جمهوري اسلامي است.

همچنين يكي ديگر از فعالين كارگري دستگير شده ، بهنام ابراهيم زاده كارگر لوله سازي پلي اتيلن شورآباد شهر ري است. او عضو کميته پيگيری برای ايجاد تشکل آزاد کارگری از فعالين دفاع از حقوق كودك است. بهنام در روز شنبه ۲۲ خرداد در تهران دستگير و به زندان اوين منتقل شده است. بنا به اخبار در هنگام دستگيري بهنام ابراهيم زاده مورد ضرب و شتم زيادي قرار گرفته و دو دنده او و پايش شكسته است. و روز دوم دستگيري او از بهداري زندان با خانواده اش تماس گرفته و اين خبر را داده است و از آن تاريخ از او ديگر خبري در دست نيست.

بهنام از دستگير شدگان اول مه سال ٨٨ در پارك لاله است كه يكماه در زندان بود. و بعد به قيد وثيقه آزاد شد.

گفتني است كه روز ١١ تير عبدالرحمان ابراهيم زاده پدر و عيسي ابراهيم زاده برادر بهنام ابراهيم زاده كه از فعالين كارگري در شهر اشنويه هستند، نيز از طرف شعبه اول دادگاه انقلاب جمهوري اسلامي در اروميه احضار شدند و به آنها اعلام شده است كه در تاريخ ٢ مرداد ٨٩ در دادگاه جانيان حكومت حاضر باشند. اين درحاليست كه علاوه بر آنها صمد احمدپور- رحمان تنها - فتاح سلیمانی - حسین پیروتی - عباس هاشم پور ديگر فعالين كارگري در شهر اشنويه نيز احضار شده اند. اين كارگران در سال گذشته نيز از ٨ اسفند ماه به مدت ١٢ روز در بازداشت زندان سپاه پاسداران واقع در ارومیه بسر بردند و هر كدام با وثیقه ١٠ میلیون تومانی از زندان ازاد شدند . علاوه بر كارگران هم اكنون تعدادي از معلمان نيز در بازداشت جمهوري اسلامي بسر ميبرند. اين كارگران، اين معلمان در زندانند و براي آنها پرونده قضايي تشكيل شده و دائما زير فشار و تهديد قرار دارند، براي اينكه حق و حقوشان را طلب كرده اند. براي اينكه تشكل، اعتصاب و برپايي اول مه را حقوق پايه اي خود دانسته و براي آن تلاش كرده اند. براي اينكه خواهان يك زندگي انساني هستند.

جمهوري اسلامي بر فشارهايش بر رهبران كارگري شدت داده است، تا در دل اوضاع پر التهاب امروز جلوي سازمانيابي و اعتراض متحد كارگران را بگيرد. با تمام قدرت در مقابل اين فشارها بايستيم. همراه با خانواده هاي كارگران زنداني به اين دستگيري ها اعتراض كنيم. طومارهاي اعتراضي بنويسيم و همه جا را با شعار كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد پر كنيم. اولتيماتوم به اعتصاب و تجمع بدهيم.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني اين دستگيريها و اين فشار ها را محكوم ميكند و تلاش دارد با كارزاري جهاني صف بزرگي از اعتراض و مبارزه را شكل دهد. ما از همه كارگران، همه معلمان، همه دانشجويان و همه مردم ميخواهيم كه خود را عضوي از اين كارزار مهم بدانند و براي آزادي كارگران زنداني باتمام قوا تلاش كنيم.

كمپين براي آزادي كارگران زندانی

شهلا دانشفر:

0044-77798 98968

بهرام سروش:

0044-7852 338334

حمایت جهانی در حمایت از کارگران زندانی گسترش می یابد
قطعنامه اضطراری فدراسيون بين المللی اتحاديه های کارگران حمل و نقل آی تی اف

دستگيري كارگران در ايران و فشار بر روي آنان با اعتراض كارگران در ايران و در سطح جهاني روبروست. در ايران تشكلهايي كه به همت خود كارگران تشكيل شده است، سنديكاي شركت واحد، سنديكاي نيشكر هفت تپه، اتحاديه آزاد كارگران ايران، كميته پيگيري براي ايجاد تشكل هاي آزاد كارگري، انجمن صنفي كارگران برق و فلز كار كرمانشاه، هيات بازگشايي سنديكاي كارگران فلزكار مكانيك و كارگران ايران خودرو با بيانيه هاي خود و با اطلاعيه هاي جمعي خود اين دستگيري ها را محكوم كرده اند. جمع هاي از كارگران با سرزدن به خانواده رضا شهابي همبستگي خود را با اين كارگر زنداني و خانواده او و كارگران زنداني اعلام داشتند. همچنين از سوي تعدادي از كارگران شركت واحد اطلاعيه هايي در حمايت از رضا شهابي و كارگران زنداني در قرارگاههاي مختلف شركت واحد پخش گرديد.

در سطح جهاني نيز اين موضوع با اعتراض اتحاديه هاي كارگري روبرو شده است. از جمله عفو بين الملل بعد از دستگيري سعيد ترابيان و رضا شهابي اعلام به اقدامي اضطراري كرد . همچنين از سوي اتحاديه هاي ث ژت در فرانسه، اتحاديه ساختماني معادن و جنگلباني بخش ساختماني، دبير كل كنفدراسيون اتحاديه بين المللي كارگران، اتحاديه كارگران پست كانادا، اتحاديه كارگران صنايع توليدي استراليا، اتحاديه بين المللي ترانسپورت، بزرگترین اتحادیه های کارگری در اسپانیا در رابطه با دستگیری کارگران و فشار بر روی رهبران کارگری، نامه هايي اعتراضي به مقامات جمهوري اسلامي ارسال شده است که در این نامه ها بر خواست آزادي فوري كارگران زنداني، حق كارگران در داشتن تشكل هاي خود ، آزادي برپايي تجمعات و حق برپايي مراسم اول مه تاكيد شده است.

از سوي ديگر دو اتحاديه بين المللي کنفدراسيون بين‌المللی اتحاديه‌های کارگری و فدراسيون جهانی کارگران حمل و نقل در نامه‌هايی به سازمان بين‌المللی کار، آی ال او، به بازداشت فعالان کارگری در ايران اعتراض كردند. اين دو اتحاديه بزرگ بين المللي، با توجه به اينکه دولت ايران در رابطه با شکايتی که در ژوئن ٢٠١٠ از سوي آنان به کميته آزادی تشکل در سازمان جهانی کار ارائه گرديده بود و ايران به اين سازمان اعلام کرده بود که اسانلو به زودی از زندان آزاد خواهد شد، در نامه اعتراضي خود به آي ال او اعلام داشتند که مبارزه آنان برای پايان دادن به نقض حق تشکل يابی کارگران در ايران با آزادی يک نفر متوقف نخواهد شد.اين دو اتحاديه بين المللی کارگری همچنين خواستار آزادی تمامی فعالان کارگری شدند.

"کمپین برای آزادی کارگران زندانی" نيز طوماري اعتراضي در حمايت از كارگران زنداني منتشر كرده است كه اين طومار از سوي بيش از ٣٦٠ نفر از فعالين اتحاديه هاي كارگري و فعالين سياسي از كشورهاي مختلف چون كانادا، فرانسه، سوئد، پاكستان، نروژ، آلمان، سوئد، انگليس، دانمارك، ايتاليا، آمريكا، استراليا، بحرين، كنگو، يونان، تركيه، فنلاند، ژاپن، هند، گرجستان، پرتغال، نيوزيلند، دبي، هلند امضا شده است و اين حركت اعتراضي همچنان ادامه دارد.

در ادامه این همبستگی ها قطعنامه اضطراری فدراسيون بين المللی اتحاديه های کارگران حمل و نقل (آی تی اف)، اقدامی مهم در حمایت از کارگران زندانی و فعالین کارگری در ایران است. این قطعنامه در چهل و دومین کنگره این فدراسیون که در ٥ اوت ٢٠١٠ در مکزیکو سیتی برگزار گردید به تصویب رسیده است. در این قطعنامه بر حمایت از کارگران زندانی در ایران، آزادی فوری منصور اسانلو، رضا شهابی، ابراهیم مددی و همه کارگران زندانی از زندان، تاکید کرده و موج جدید حمله به فعالین و رهبران کارگران در ایران را محکوم میکند. قطعنامه از همه اعضای هیات مدیره خود و اتحادیه های وابسته به آن میخواهد که به حمایتشان از مبارزه برای آزادی فوری منصور اسانلو و کارگران زندانی در ایران ادامه دهند، و از دیگر اتحاديه های کارگری در سراسرجهان میخواهد که از کمپانی هایشان که در ايران فعاليت دارند، مانند خودروسازي، صنايع نفتی و صنايع فلزي، بخواهند تا اتحاديه های کارگری مستقل را به رسميت بشناسند. متن اين قطعنامه ضميمه است.

گفتني است كه همزمان با تشکیل این کنگره "كمپين براي آزادي كارگران زنداني" تلاش کرد که نامه فراخوان به همبستگی با کارگران زندانی در ایران را به این اجلاس برساند. همچنین منوچهر مهدوی تبار از کارگران سابق شرکت واحد و از امضا کنندگان فراخوان این کمپین، مستقیما نامه ای به این کنگره نوشت که در آن خواهان تصویب قطعنامه و مصوبه ای د رحمایت از کارگران زندانی شرکت واحد وهمه کارگران زندانی شده بود.

"کمپین برای آزادی کارگران زندانی" ضمن قدردانی از قطعنامه اضطراری فدراسيون بين المللی اتحاديه های کارگران حمل و نقل (آی تی اف) ، بر تداوم این حمایت ها تاکید دارد و برای جلب همبستگی جهانی کارگری و رساندن اعتراض کارگران و مردم ایران به اتحادیه های کارگری در سراسر جهان تلاش میکند.

كمپين براي آزادي كارگران زنداني
كارگر زنداني زنداني سياسي آزاد بايد گردد

شهلا دانشفر
0044-77798 98968
بهرام سروش
0044-7852 338334

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.
١ شهريور ١٣٨٩- ٢٣ اوت ٢٠١٠

***

ضميمه
متن قطعنامه مصوب کنگره فدراسيون بين المللی اتحاديه های کارگران حمل و نقل آی تی اف